• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-995-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون اجرایی مرکز خدمات ایرانیان خارج از کشور مطرح کرد:

فرهنگ و آیین های میراثی بهترین وسیله مواجهه با تحریم ها

معاون اجرایی مرکز خدمات ایرانیان خارج از کشور گفت: در زمانه ای که برخی با قلدری به مقابله با ایران و ایرانی گام بر می دارند بهترین ابزار دفاعی ترویج فرهنگ و آیین های غنی ایرانی و اسلامی است.

حسین انصاری فرد در حاشیه بازدید از کویر مرنجاب در گفت وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در آران و بیدگل اظهار کرد: در زمانه ای که هر کشوری ساز خود را می زند و بنا بر منافع خود جبهه گیری می کند بهترین حربه اتکا به نیروی خودی و حفظ استقلال فرهنگی و اقتصادی است.

وی افزود: در سخت ترین گردنه‌های تاریخ سیاسی٬ اجتماعی و فرهنگی خود نشان داده ایم هر وقت دست به زانوان خود بگیریم زودتر و بهتر به مقصد می رسیم و مشکلات را مدیریت می کنیم فقط راهش توجه و اتکا به دانش و تعهد و تخصص نیروهای داخلی است.

انصاری فرد میراث فرهنگی و بناهای تاریخی را از نمونه های بارز نشان تمدن و دانش بشری دانست و تصریح کرد: یکی از نمونه های مبارزه و مواجهه با تحریم ها برنامه ریزی برای اشاعه فرهنگ و تمدن غنی و باستانی این مرز و بوم در قالب شناساندن بناهای میراثی و تاریخی است تا به هویت و ذات ایرانیان بیش از پیش توجه شود.

وی گفت: در اکثر بناهای تاریخی ایران زمین میهمان جایگاه ویژه ای داشته است و بهترین جای سکونت گاه برای استراحت میهمانان در نظر گرفته می شده است و در نمونه بارز آن وجود بی شمار کاروانسراهای بین راهی در شهرها و کویرهای ایران زمین است که برای استراحت و داد و ستد تجار ایرانی و خارجی در نظر گرفته شده و راه ابریشم از نمونه های جهانی و معروف این راه ها است.

وی به غوغاسالاری برخی رسانه های غرب برای ایران هراسی و اسلام هراسی اشاره کرد و گفت: دین ما کامل ترین دین هاست و این گواه همه کارشناسان دین و مذهب زمین است و در کنار آن ایران قبل از اسلام هم نمونه بارزی از کشور مهمان نواز با آیین های مذهبی و اجتماعی بوده است که در آن به راستگویی٬ درست کرداری و حسن ظن به هم نوع به صورت ویژه اهمیت داده می شده که نمونه بزرگ آن کوروش بزرگ بوده که اولین قانون حقوق بشری از ایشان به جای مانده و مایه مباهات ما و اتکای خیلی از کشورهای به اصطلاح متمدن امروزی است.

معاون اجرایی مرکز خدمات مشاور ایرانیان خارج از کشور گفت: در زمانه ای که قدرت های بزرگ ما را به سخره گرفته اند وظیفه فرد فرد ماست که با فرهنگ و رفتار خود در داخل و خارج از کشور مبلغ خوبی برای دین  فرهنگ و تمدن خود باشیم و با رفتار خود دنیا را متوجه غنای فرهنگ خود کنیم و نشان دهیم بهترین و کامل ترین دین، انسانیت است و افراد در سایه انسانیت به کمال و رشد می رسند.


کد خبرنگار: 13094


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: