• یکشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-993-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

74 هزار و 370 داوطلب کنکور در اصفهان رقابت می‌کنند/افزایش 11 درصدی داوطلبان کنکور

رییس ستاد آزمون استان اصفهان گفت: کنکور سراسری در استان با حضور 74 هزار و 370 داوطلب برگزار خواهد شد که خانم ها با 62 درصد بیشترین تعداد داوطلب را شامل مي شوند.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، محمدرضا ایروانی امروز (يكشنبه) در جلسه هماهنگی برگزاری آزمون کنکور سراسری سال۹۷ در اصفهان، اظهار کرد: روزهای پنجشنبه هفتم و جمعه هشتم تیرماه آزمون کنکور سراسری برگزار خواهد شد. 

وی افزود: در کل کشور یک میلیون و 216 هزار و 560 داوطلب با یکدیگر رقابت خواهند کرد که از این تعداد 74 هزار و 370 داوطلب در استان اصفهان با یکدیگر رقابت می کنند. 

رییس ستاد آزمون استان اصفهان با بیان اینکه در استان اصفهان با افزایش 11 درصدی داوطلبان مواجه هستیم، ادامه داد: 62 درصد از داوطلبان خانم و 38 درصد آقا هستند.

تجربی بیشترین داوطلب کنکور سراسری را دارد

ایروانی با بیان اینکه رشته تجربی بیشترین تعداد داوطلب را در کل کشور و استان اصفهان دارد، تصریح کرد: 12 هزار و 144 نفر داوطلب در رشته علوم ریاضی، 12هزار و 291 نفر داوطلب در علوم انسانی، ۷ هزار و ۱۱۶ نفر داوطلب هنر و ۳۲ هزار و ۹۲۱ نفر داوطلب علوم تجربی هستند. 

وی تاکید کرد: باجه رفع نقص مدارک از روز سه شنبه آماده رفع نقوص است و داوطلبان تا روز امتحان می توانند برای رفع نقص اقدام کنند. 

شناسنامه عکس دار یا کارت ملی حتما همراه داوطلب باشد

رییس ستاد آزمون های استان اصفهان خاطرنشان کرد: کارت ملی یا شناسنامه عکس دار و کارت ورود به جلسه حتما همراه داوطلب باشد.

ایروانی گفت: نیمی از داوطلبان استان اصفهان در شهر اصفهان با یکدیگر رقابت می کنند و ۲۶ شهرستان و ۳۴ حوزه امتحانی برقرار است.

وی افزود: شرکت اتوبوسرانی در میدان جمهوری برای انتقال داوطلبان به دانشگاه صنعتی و همچنین ناوگان اتوبوسرانی برای حضور داوطلبان در دانشگاه اصفهان فعال است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: