• یکشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-794-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

گردشگری نجات بخش اصفهان

رئیس اداره گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: بايد تلاش کنیم با ذائقه شناسی صنايع دستي مارتباط بهتري را با جوامع ديگر برقرار كنيم.

علیرضا مسّاح در گفت و گو با خبرنگار ايسنا- منطقه اصفهان، افزود: شهرداری اصفهان سیاست های تازه ای را در حوزه گردشگری در پیش گرفته است. بر اساس این سیاست ها مباحث مربوط به حوزه گردشگری در حال بررسی است تا با ایجاد زیرساخت های لازم توسعه در این زمینه صورت گیرد.

وی تاکید کرد: متاسفانه چند سالی بود که مبحث گردشگری در مجموعه شهرداری کمتر مورد توجه قرار می گرفت. به همین علت نیز می خواهیم با تاکید بر ارتباط با واحدهای فعال، صنعت گردشگری را که نجات بخش شهر اصفهان در حوزه مسائل اقتصادی است، بیش از گذشته فعال کنیم.

رئیس اداره گردشگری درخصوص نحوه ارتباط با واحدهای فعال در حوزه گردشگری گفت: ارتباط با واحدهایی که در خارج از کشور به برگزاری نمایشگاه در این زمینه می پردازند، یکی از اهداف ما محسوب می شود که بر اساس تاکید شهردار اصفهان برای مبادله با شهرهایی که همچون اصفهان به عنوان شهرهای خلاق در حوزه صنایع دستی محسوب می شوند، وارد عمل خواهیم شد. 

وی افزود: بررسی ویژگی ها و مطالبات مردم این شهرها در حوزه صنایع دستی از جمله برنامه ها است. در این روند نوع سلیقه و ذائقه هنری مردم بررسی شده و آثاری متناسب با آن به این نمایشگاه ها ارسال می شود.

این فعال حوزه گردشگری ادامه داد: به طور مثال ممکن است مردم یک شهر رنگ آبی ظروف مینا را دوست داشته باشند و مردم شهری دیگر اصلا  از این رنگ خوششان نیاید. بنابراین تلاش می کنیم تا این ذائقه شناسی منجر به ارتباط بهتر با این جوامع شود.

وی خاطرنشان کرد: ارتباط با متخصصان و تحقیقات علمی بخش دیگری از برنامه هایی است که می توانیم از طریق آنها امکانات جدیدی را در حوزه گردشگری برای اصفهان ایجاد کنیم تا هزینه های کمتری را به اصفهان تحمیل کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: