• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1491-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس مرکز اصناف و بازرگانان ایران:

اصناف اجازه نمی‌دهند با رفتار غیرتخصصی مسائلشان دنبال شود

رییس مرکز اصناف و بازرگانان ایران گفت: رفتار صنفی منطق دارد و اعتقاد داریم که با صحبت می‌توان نتیجه گرفت. اصناف ما هیچگاه اجازه ندادند با رفتارهای غیر تخصصی مسائلشان دنبال شود. 

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، سید جواد احمدی امروز (سه‌شنبه) در پانزدهمین اجلاس ماهیانه اتاق اصناف اصفهان، اظهار کرد: هر گاه خواستیم با مردم صحبت کنیم صحبت از شرایط حساس شده است. امروز نیز شرایط حساس و خاصی داریم از زمانی که ترامپ به قدرت رسیده جهت گیری‌ها اقتصادی و سیاسی شده که در پی آن بنگاه‌های اقتصادی ما هدف قرار می گیرد و در این بین اصناف و بازرگانان جزو اقشاری هستند که در محاسبات غلط آنها نقش آفرین هستند. 

وی با اشاره به هوشیاری بازاریان اضافه کرد: اصناف نقشی اساسی دارند و امروز نیز باید با توجه به نقشه راه برنامه ریزی کنیم و هوشیار باشیم که گرفتار مباحث زودگذری که دیگران برای ما طراحی می کنند نشویم. 

وی با اشاره به اهتمام دولت به مسائل صنفی گفت: در سفر اخیر رییس جمهور به تبریز بازدید سرزده ای به بازار کفش دوزان تبریز داشتم. مشکلاتشان را بیان کردند که پیگری شد و برخی موارد نتیجه هم گرفتند. اما در برخی موارد دیگر ممکن است با سرعت نتیجه ندهد اهتمام به حل مشکلات اصناف اگر با اولویت بالاتری نسبت به بقیه اقشار نباشد در همان حدود در حال پیگیری است .

احمدی با بیان اینکه باید این دوران سخت را طی کنیم، اضافه کرد: نکته مهم دیگر تمرکز در رفتارهای حرفه ای و تخصصی صنفی است. اصناف هیچ وقت اجازه نداده‌اند با رفتارهای غیر تخصصی مسائل شان دنبال شود؛ رفتار صنفی منطق دارد و می توان با صحبت نتیجه گرفت.  

وی افزود: قانون نظام صنفی اختیارات را در حوزه های مختلف به اتاق ها و اتحادیه ها واگذار کرده است که اگر این اختیارات با مسئولیت پذیری همراه نباشد نمی تواند شما را به اهدافتان برساند.

رییس مرکز اصناف و بازرگانان ایران با بیان اینکه اصناف باید آمادگی ورود به عرصه های جدید مبادلات اقتصادی را داشته باشند، ادامه داد: تکنولوژی به سمتی می رود که کسب و کار شما را تحت تاثیر قرار می دهد در سال گذشته 110 هزار میلیارد تومان معاملات در فضای مجازی صورت گرفته که همان کاسبی بوده که در گذشته این کالا را شما می فروختید، اما با توجه به کسب و کار مجازی این مبلغ به سمتی دیگر رفته است. 

احمدی با اشاره به تطبیق بین دانش و تجربه مهمی که در سازمان های صنفی شکل گرفته است، گفت: برنامه های مهمی در سال 1397 داریم که یکی از آن انتخابات اتاق ها بود که برگزار شد بحث دیگر مربوط به آموزش مجازی واحدهای صنفی بود که تا اول مهر ماه طرح آن آماده می شود و اتوماسیون اداری سازمان‌های صنفی تا آخر سال انجام خواهد شد. 

وی با بیان اینکه باید به ظرفیت صنوف تولیدی توجه شود، اضافه کرد: 480 هزار واحد صنفی تولیدی وجود دارد که در این شرایط خاص این صنوف تولیدی هم به عنوان تامین کننده نیاز واحد صنعتی و هم نیاز مردم قدم بردارند. 

رییس مرکز اصناف و بازرگانان ایران خاطرنشان کرد: خوشبختانه در وزارت خانه کارگروهی برای بررسی مشکلات صنوف تولیدی شکل گرفته که تا امروز 15 مشکل احصاء شده است.

کد خبرنگار: 13041
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: