• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-3495-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

وزیر ارتباطات:

اثرات شکاف بین نسلی در حال اتفاق افتادن است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بسیاری از تصمیمات که در کشور گرفته می شود اثرات شکاف بین نسلی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در اردستان، محمدجواد آذری جهرمی در مراسم دیدار با جوانان شهرستان اردستان اظهار کرد: اشکال جوانان ایران این است که سن آنها آن قدری نیست که بدانند در گذر زمان از گذشته تاکنون نظام انقلاب چه خدماتی را برای ما ایجاد کرده است. شاید اگر شرایط آن زمان را به یاد داشتیم تحلیل های دقیق تری از انقلاب داشتیم.

وی افزود: در بخش ارتباطات 1246شهر ما به نسل پهن باند موبایل متصل شده است، همچنین برای اولین بار تعداد مشترکین موبایل پنج باند از همه کشورها فراتر شد و به 57 میلیون رسید. 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: درست است که خاطر مردم به دلیل فیلترینگ تلگرام ناراحت شد ولی واقعیت را باید ببینیم که فناوری و اطلاعات از گذشته تاکنون چه خدماتی را به دست آورده است و این فناوری چقدر رفاه ایجاد کرده است. از مجموع 64 هزار روستا و آبادی در کشور امروز بیش از 40 هزار روستا از خدمات پهن باند متصل شدند.

آذری جهرمی گفت: کنش های سیاسی کشور، فضای مجازی یک پیام رسان را بزرگ کرد. ایا نماینده همه توسعه فضای مجازی کشور فقط پیام رسان است. البته فضای مجازی نقش مهمی در آن دارد ولی همه آن نیست.

وی خاطرنشان کرد: اگر مفهوم شبکه ملی اطلاعات این است که دور کشور سیم خاردار بکشیم و همه چیز را فیلتر کنیم این چه نقد قرضی است که می خواهیم انجام دهیم. 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: قطعا ما در جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف رشد داشته ایم. فراموش نکنیم این کشور چهل سال است به دلیل اینکه خواسته روی پای خود بایستد تحت فشار و تحریم بوده است. 

آذری جهرمی ادامه داد: خلاقیت لازمه تغییر و ریسک پذیری است که باید این اتفاق بیفتد. همه مشکلاتی که مطرح است برمی گردد به شکاف نسلی که در کشور وجود دارد.

وی گفت: خانواده ایرانی در راهپیمایی حضور پیدا می کند خیلی هم پررنگ و همراه موسیقی و تشویق است ولی همان خانواده اگر بخواهد در ورزشگاه حضور پیدا کند می گویند نباید حضور داشته باشد. این اثر شکاف بین نسلی است که در قاموس دین ما اینگونه رفتارها بیگانه است. 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه اثرات شکاف بین نسلی در جامعه در حال اتفاق است، گفت: خیلی از تصمیمات که در کشور گرفته می شود اثرات شکاف بین نسلی است.

آذری جهرمی خاطرنشان کرد: شرایط فعلی کشور شرایطی است که شاهد آن هستیم. البته موضوع آنقدر پیچیده نیست ولی حجم بالایی نقدینگی بزرگترین مشکل اقتصاد کشور است. موضوع دوم نگرانی مردم از بابت تحریم است.

وی افزود: پروژه ثبت تلفن همراه یک جز کوچک دولت الکترونیک است. ما در وضعیت دارو و خودرو و بسیاری از موضوعات دیگر به مراتب وضعیت بدتری نسبت به موبایل داریم که برای مقابله با آن مقاومت و عزم همگانی می خواهد. 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: نتیجه نپذیرفتن دولت الکترونیک در کشور ظلم به مردم است. موضوعاتی که در کشور در حال وقوع است موضوعات تلخی است اما ما باید از تهدیدات فرصت ایجاد کنیم. 

آذری جهرمی با اشاره به اینکه در موضوع اشتغال دو رویکرد می توانیم داشته باشیم تاکید کرد: یک رویکرد این است که دولت همه را استخدام کند و رویکرد دیگری این است که تک تک جوانان کشور را با استفاده از زیست بوم خلاقیت به جوانان پول ساز تبدیل کند. 

وی با اشاره به اینکه برای ایجاد زیست بوم نیاز به زیرساخت داریم تاکید کرد: تلاش می کنیم موضوع زیست بوم را برای توسعه اشتغال در استان اصفهان نهادینه کنیم.

کد خبرنگار: 13095

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: