• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-4695-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دشت کاشان در محدوده خطرناک اشعه ماورای بنفش قرار می‌گیرد

رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: میزان اشعه ماورای بنفش (UV) از امروز شنبه تا اواسط هفته جاری، در دشت کاشان در محدوده خطرناک قرار می گیرد که باید همه اقدام های احتیاطی رعایت شود.

عباس ارغوانی در گفت‌وگو با خبرنگارایسنا – منطقه اصفهان در کاشان، اظهار کرد: شاخص اشعه ماورای بنفش از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷ در دشت کاشان به رقم ۱۲ می‌رسد که این میزان در محدوده خطرناک است .

وی افزود: با توجه به نقشه های هواشناسی، پیش بینی می شود که طی روزهای شنبه تا دوشنبه با تقویت الگوی تابستانی، گرمای هوا شرایطی بالاتر از ۴۴ درجه سانتیگراد خواهد داشت.

رییس اداره هواشناسی کاشان تصریح کرد: در این شرایط جوی، بخش هایی از پوست بدن که پوشش ندارند در مدت یک دقیقه آسیب دیده و می سوزد، بنابراین شهروندان از پوشش مناسب مانند لباس کامل، کلاه، کرم ضدآفتاب استفاده کنند و از عینک آفتابی قوی با قدرت جذب بالای اشعه استفاده شود.

وی گفت: شن زارها، آب و سطح های روشن مقدار زیادی از اشعه های خطرناک را منعکس می‌کنند، بنابراین افرادی که در این مکان ها هستند احتیاط‌ لازم را داشته باشند و ساکنان مناطق کویری دشت کاشان تا حد امکان طی شب در پارک ها و فضای سبز مستقر شوند تا در مصرف و هزینه های برق صرفه جویی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: