• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3291-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

بناییان مطرح کرد:

اخذ 58 مصوبه گردشگري و احداث هتل در استان اصفهان

مدير شهرسازي و معماري اداره كل راه وشهرسازي استان اصفهان گفت: به عنوان نخستین كلانشهر، سند پهنه بندي حريم شهر اصفهان در كشور به تصويب شورايعالي شهرسازي و معماري رسيد.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از اداره كل راه وشهرسازي استان اصفهان، محمد بناييان با اعلام این خبر، اظهار کرد: در حال حاضر از 107 شهر در سطح استان، طرح جامع 96 شهر ابلاغ، 15 شهر در مرحله بررسي و تصويب در مراجع ذيصلاح است.

وي در خصوص طرح تفصيلي شهرها، افزود: طرح تفصيلي سه شهر ابلاغ، 23 شهر در مرحله بررسي و تصويب در مراجع ذيصلاح و 14 شهر در مرحله برگزاري مناقصه برای انتخاب مشاور تهيه كننده طرح هاي تفصيلي و انجام مراحل انعقاد قرارداد است.

مدير شهرسازي و معماري اداره كل راه وشهرسازي استان اصفهان اظهار کرد: 58 مصوبه گردشگري و احداث هتل، 35 مصوبه گردشگري داخل و خارج حريم، 35 مصوبه مجتمع خدمات رفاهي و بيش از 200 مورد تكميل پرونده و حدود 100 مورد مصوبه برای احداث نيروگاه هاي خورشيدي اخذ شده است.

وي خاطرنشان کرد: در اين حوزه 30 شهر استان در مرحله عقد تفاهم نامه همكاري با شهرداري ها برای مشاركت در فرآيند تهيه طرح هاي تفصيلي است و در اين راستا تفاهم نامه كلانشهر اصفهان با مشاركت استانداري، شهرداري و شوراي شهر منعقد شده است .

بناییان  افزود: در بخش شهرسازي و معماري سند پهنه بندي حريم شهر اصفهان به عنوان نخستین كلانشهر كشور به تصويب شورايعالي شهرسازي و معماري رسيده و تمام مراحل قانوني مصوبات استاني تا ابلاغ شورايعالي پروژه عظيم گل نرگس كه در اختيار ارتش جمهوري اسلامي بوده طي شده است.

کدخبرنگار: 13036


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: