• یکشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-3590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

افتتاح کارخانه‌های فولاد و کاشی در اردستان

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت اردستان گفت: تا پایان سال جاری شش واحد صنعتی با اشتغال‌زایی اولیه هزار و ۲۰۰ نفر در این شهرستان به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش ايسنا- منطقه اصفهان، محمدرضا باقری پیش از ظهر امروز (يكشنبه) به مناسبت روز صنعت و معدن در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تا پایان سال جاری 6 واحد صنعتی با اشتغال زایی اولیه 1200 نفر در شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار کرد: مجتمع فولاد کویر، مجتمع فولاد اردستان، مهباد میلان، کاشی کویر، کویر مقوا و چکاوک داروی آریانا از مهمترین این واحدهای صنعتی هستند.

وی افزود: گازکشی شهرک صنعتی اردستان در حال انجام است و تمام زیرساخت‌های نواحی صنعتی زواره و مهاباد همراه با معافیت مالیاتی برای سرمایه‌گذاری فراهم است. همچنین نوسانات بازار، تحریم و نقدینگی مهمترین مشکلات بخش صنعت اردستان است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت اردستان خاطرنشان کرد: شهرستان اردستان دارای یک شهرک، دو ناحیه صنعتی و ۶۶ واحد صنعتی است که از این تعداد 40واحد با ظرفیت اشتغال 1500 نفر فعال است.

باقری با بیان اینکه 75 معدن در شهرستان اردستان وجود دارد که از این تعداد 15 معدن با اشتغال زایی 400نفر فعال است، تصریح کرد: معدن سرب و روی باقرآباد، باریت تگلستان و مس الموت نقش جهان از معادن شاخص اردستان هستند.

کد خبرنگار: 13095


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: