• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-2394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

خانه تاریخی امیرقلی امینی مکانی برای آینده سازان جوان

کانون نخبگان جوان از سال 1385 به عنوان زیر مجموعه استانداری در قسمت مشاوران جوان شکل گرفت و در سال 88 با محوریت تربیت مدیران و مشاوران جوان فعالیت خود را آغاز کرد و از سال 89 تا 97 به یک سازمان مردم نهاد خصوصی تبديل شد که فعالیت کنونی کانون در زمینه شتابدهی به استارتاپ های "فرهنگی- اجتماعی" و" فنی- مهندسی" است.

مدیر کانون نخبگان جوان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، گفت: کانون نخبگان جوان اصفهان در حال تبدیل شدن به مرکز بزرگ شتاب دهنده نوآوری در زمینه های فرهنگی- اجتماعی و فنی-مهندسی است.

مهدی شایسته فرد با بیان اینکه حدود 500 نفر از طریق آزمون کتبی و مصاحبه حضوری عضو کانون شده‌اند، تصریح کرد: این نهاد آموزشی پژوهشی با ماموریت شناسایی، سازماندهی، توانمندسازی، شبکه سازی و جانفشانی هدفمند صاحبان استعداد برتر و مدیران جوان در حال فعالیت است.  

وي اظهار کرد: تدوین دوره اخلاقی عملی کسب و کار یکی از فعالیت های فرهنگی اجتماعی موسسه است. همچنین می‌توان به طرح خانواده درمانی، تدوین دائره المعارف جامع روانشناسی دینی و تدوین کتاب درسی مدیریت خانواده که برای اولین بار در کشور از سال آینده در کتاب درسی پایه دوازدهم متوسطه اجرا خواهد شد، اشاره کرد.

 مدیر کانون نخبگان جوان اصفهان تاکید کرد: افرادی که در حوزه های فنی مهندسی و فرهنگی-اجتماعی دارای ایده محوری خاصی هستند مورد حمایت کانون قرار می گیرند و  پس از تایید تجاری بودن محصولشان از طریق جذب سرمایه گذار، ایده ها تبدیل به محصولات تجاری می شوند.

شایسته فرد تصریح کرد: فعالیت های فنی مهندسی در زمینه های  پوشش دهی ایمپلنت های درمانی، تولید انواع نانو پودرها، پروژه تحقیقاتی  تولید اینورترها جهت نیروگاه های فوتوالکتریک خورشیدی و طراحی و راه اندازی نیروگاه های نیروگاه های مقیاس کوچک خورشیدی و پروژه های الکترونیکی است.
 
وی با بيان اينكه موسسه کانون نخبگان جوان در ابتدا در منزل استاندار وقت اصفهان فعالیت خود را شروع كرد، خاطر نشان کرد: از زمانی که اين كانون به صورت سازمان مردم نهاد فعالیت خود را ادامه داد، مکانی که مرحوم امیرقلی امینی در زمینه فرهنگی علمی در اختیار شهر اصفهان قرار داد طی تفاهم نامه اي با شهرداری اصفهان این مکان در اختیار کانون نخبگان جوان قرار داده شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: