• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-2494-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

"تو مشغول مردنت بودی" در تهران هم مورد استقبال قرار گرفت

«تو مشغول مردنت بودی» نمایشنامه برگزیده جشنواره تئاتر فجر و انجمن منتقدان است. این نمایش که به نویسندگی کامران شهلایی و کارگردانی مژگان خالقی در این روزها با پیوستن معصومه کریمی، بهترین بازیگر زن سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر به گروه بازیگران، در تئاتر شهر تهران به روی صحنه رفته است.

مژگان خالقی، کارگردان این اثر در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، درباره اجرای این تئاتر در شهر تهران، اظهار کرد: «تو مشغول مردنت بودی» از 27 خردادماه اجرای خود را در تئاتر شهر آغاز کرده و تا 22 تیرماه پذیرای تماشاگران است.

وی درباره میزان استقبال از این اثر افزود: علیرغم اینکه نمایش ما در ایام برگزاری جام جهانی 2018 روسیه به روی صحنه رفت، اما خوشبختانه با استقبال بسیار خوبی از سوی تماشاگران مواجه شد و در حالیکه در ایام پخش مسابقات فوتبال، سالن های نمایش با جمعیتی کمتر از ده نفر مواجه می شد، اما «تو مشغول مردنت بودی» هر شب با سالنی کاملا پر به روی صحنه رفت و حتی در شب های پنجشنبه و جمعه گذشته بلیط های خارج از ظرفیت به تماشاگران فروخته شد.

این کارگردان تئاتر با بیان اینکه نمایش «تو مشغول مردنت بودی» از سوی اساتید دانشگاه مورد اقبال و توجه ویژه ای قرار گرفته و انتشار یادداشت هایی را از سوی آنها در نشریات مختلف به همراه داشته ادامه داد: علت این مسئله را در ساختار این نمایش می دانم. چراکه در حال حاضر اغلب نمایش ها همچون سریال های تلویزیونی تنها به روایت قصه می پردازند و در آنها تنها مسئله «چگونگی» اهمیت دارد نه «چرایی». در حالی که نمایش «تو مشغول مردنت بودی» از روش طراحی و کارگردانی متفاوتی بهره مند است و علت استقبال تماشاگران و اساتید دانشگاه را نیز در این مسئله می دانم.

به گزارش ایسنا؛ نمایش «تو مشغول مردنت بودی» به روش تمرین اجرا ساخته شده و در سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر در کنار 9 اثر نمایشی دیگر در بخش تمرین اجرا به رقابت پرداخت.
 این بخش که در قالب جشنواره های "الف" تئاتری دنیا وجود دارد، مربوط به آثاری می‌شود که کامل هستند، اما در هر شب با رویکرد جدیدی اجرا می شوند، به این معنا که هر بار رویکردی متناسب با بازخورد مخاطب بر نحوه اجرای نمایش اثر می گذارد و مخاطب می تواند در نحوه اجرا مشارکت ذهنی یا فیزیکی داشته باشد. همچنین آثاری که در مرحله کامل شدن هستند و برای تکمیل شدن خودشان را با مخاطب به اشتراک می گذارند، در این بخش قرار می گیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: