• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-2894-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نوروزی:

بگذارند و بگذاریم اصفهان شهری سرزنده و زیست پذیر باشد

شهردار اصفهان گفت: اکنون که وضعیت زاینده رود تغییر پیدا نکرده است؛ بگذارند و بگذاریم تا شهر با رعایت همه جوانب برای مردم شهری سر زنده، زیست پذیر و شاداب باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، قدرت الله نوروزی در ششمین بزرگداشت صائب اظهار کرد: امشب صائب نقطه اتصال اصفهان و تبریز شده و این نخستین همایش مشترک این دو شهر است. در سفری که به تبریز داشتم در زمانی که تبریز  2018 مطرح بود و همه آمده بودند تا در خصوص انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام همایشی برگزار کنند تفاهم نامه ای بین دو شهر اصفهان و تبریز امضا شد که قرار بر این شد بین این دو شهر تعاملات فرهنگی و گردشی و از این دست اتفاقات بیشتر رخ بدهد.

وی با اشاره به اینکه در شیراز همه سعدی و حافظ را زیارت می‌کنند، افزود: مقبره صائب را به مکانی تبدیل می کنیم که به پایگاه گردشگری تبدیل شود و هرکسی که به اصفهان آمد به زیارت مقبره صائب هم بیاید و می‌خواهیم هرکسی به اصفهان می آید صائب را به عنوان یکی از مردان بزرگ که در سرزمین ایران استقرار یافته زیارت کند و این آرزوی ادبیان و شعرا را می‌خواهیم عملی کنیم.
 
شهردار اصفهان ادامه داد: شهر ما امروز مصیبت زده و زاینده رود او خشکیده است و همه در تلاش هستند و ما هم تلاش می‌کنیم تا شاهد جاری شدن دوباره آب در زاینده رود در این شهر تشنه باشیم ولی اکنون که این وضعیت تغییر پیدا نکرده است بگذارند و بگذاریم تا شهر با رعایت همه جوانب برای مردم شهری سر زنده، زیست پذیر و شاداب باشد.

نوروزی تاکید کرد: مگر امشب چه اشکالی به چنین جلسه ای وارد است که برخی بر نمی تابند مگر چیزی جز تکریم انسانیت است و بیان واژه های زیبا از زبان کسانی که به دین اسلام و سرزمین خود وفادارند گفته می شود.

وی تصریح کرد: بیایید تا همه باهم دردی جز کشور، مردم و خدمت به مردم نداشته باشیم. مردم بیش از همیشه محتاج خدمت هستند و جامعه بیش از همیشه به تلاش من و شما نیازمند است و وحدت ابزار همه این ها است. باید همه به گونه ای تلاش کنیم تا اصفهان شهر تاریخی و میراثی و شهر خلاق که نمونه آن کمتر در جهان دیده می شود به جایگاه واقعی خودش برسد.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: هیچ کس به هیچ دلیلی نباید مانع رشد و پیشرفت این شهر و مانع توسعه اصفهان شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: