• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 974-3388-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

علی کریمی جز سرمایه‌های باشگاه سپاهان است/ بازیکنانی که می‌گیریم بر اساس افکار تاکتیکی ما است

امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان می‌گوید که امید زیادی به تیمش برای فصل پیش رو دارد وبازیکنانی گرفته که بر اساس افکار تاکتیکی تیمش است.

به گزارش ایسنا- منطقه اصفهان، امیرقلعه نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان در گفتگو با رادیو ورزش در مورد شرایط اردوی طلایی پوشان گفت: ما از 26 خرداد ماه تمرینات را شروع کردیم و طبق برنامه‌ای که به باشگاه دادیم، جلو آمدیم. از باشگاه هم تشکر می‌کنیم که در جذب بازیکنان مدنظر ما بسیار خوب و سریع عمل کردند. ما بعد از 10 تمرینات در اصفهان، اردوی اول داخلی خود را شروع کردیم. یک بازی برابر استقلال خوزستان داریم و بعد در مقابل پارس جنوبی جم بازی می‌کنیم. سپس به اصفهان باز می‌گردیم و اردوی خارجی را شروع می‌کنیم که یک هفته است.

وی در مورد اینکه اردوی خارجی در کدام کشور است، ادامه داد: ما همیشه به ترکیه می‌رویم؛ سال پنجم یا ششم است که اردوهای خود را در پندیک (یک ساعت فاصله تا استانبول) برگزار می‌کنیم و خیلی عالی است. البته الان هم خیلی راضی هستیم و شرایط خیلی خوبی دارد.

سرمربی تیم سپاهان در مورد استفاده از بازیکنانی که مختص خود او هستند و اکنون نیز در سپاهان هستند، و اینکه می‌تواند این موضوع شمشیری دولبه برای او باشد، توضیح داد: ممنونم که این سؤال را پرسیدید. بازیکنانی که می‌گیریم بر اساس افکار تاکتیکی ما است. اینکه در چه تیمی بودند، در مرحله بعدی است. مثلاً ما محمد کریمی را از خونه به خونه گرفتیم که همینجا از آقای حسن زاده تشکر می‌کنم. بازیکنانی مثل شهباززاده و قاضی در مقطعی بد بودند ولی وقتی به تیم ما اضافه شدند نمایش خوبی داشتند و همه این را دیدند. امیدواریم این بازیکنانی که بر اساس نقاط ضعف گرفتیم، نمایش خوبی داشته باشند. فصل گذشته سپاهان شرایط خوبی از نظر میانگین قدی نداشت و با خریدهایی که داشتیم سعی کردیم این ضعف را برطرف کنیم. در نهایت امیدواریم سپاهان به شرایط خوب گذشته بازگردد و من هم خیلی به این تیم امیدوارم، چون بچه‌ها با دل و جان کار می‌کنند.

قلعه نویی در مورد هافبک برزیلی مورد نظر سپاهان افزود: حداقل ما 80 فیلم را برای انتخاب بازیکن خارجی می‌بینیم و بعد 5 نفر را انتخاب می‌کنیم و بعد یک نفر را انتخاب می‌کنیم. امسال هم همین کار را کردیم و یک هافبک بازیساز خوب را انتخاب کردیم و در اختیار باشگاه قرار داده‌ایم. البته می دانید که شرایط ارزی خوب نیست و باید ببینیم که مسئولان باشگاه که از آنها تشکر می‌کنم، چه می‌کنند.

سرمربی سابق تیم ملی در ادامه با اشاره به شرایط نامناسب اقتصادی در کشور اضافه کرد: خدا به این مردم کمک کند؛ هم شرایط اقتصادی خوب نیست و هم.. مردم نیاز به آرامش دارند؛ شما همین جام جهانی را ببینید. دنیا از دیدن فوتبال لذت می‌برد. برد و باخت یک طرف. بازی ژاپن را دیدید؛ فرهنگ مردم آنها را دیدید. امیدوارم که کشور ما هم به همین سمت برود و مردم به آرامش برسند.

سرمربی سپاهان در مورد اینکه آیا با ارز دولتی بازیکن برزیلی جذب خواهد شد، تاکید کرد: خدا شاهد است که من در دوران مربیگری هیچ وقت از این مسائل مطلع نبوده‌ام. خدا را گواه می‌گیریم که در این چند ساله نه می دانم بازیکن چقدر گرفته و نه همکارنم؛ الان هم نمی‌دانم شرایط چگونه است.

وی در مورد کادر فنی خود و اینکه کسی اضافه می‌شود یا خیر بیان کرد: ما فقط روی را این روزها نداریم که در حال گذراندن یک دوره است و به ما ملحق خواهد شد.

سرمربی سابق استقلال در مورد اینکه آیا علی کریمی در سپاهان می‌ماند یا خیر، توضیح داد: خیلی سؤال خوبی بود. به هر حال علی کریمی جز سرمایه‌های باشگاه سپاهان است. همیشه حرفم را رو راست می‌زنم. با تنها بازیکنی که صحبت کردم ایشان بود. در مورد شرایط با ایشان صحبت کردیم. گفتم که راه محرم را بروید. نیم ساعتی را بروید. بعد اینکه به باشگاه رفت، در باشگاه صحبت‌های دیگری را مطرح کرده که برایم جای تعجب داشت. بازیکن هر جایی که هست باید با دلش بازی کند.

سرمربی سپاهان در پاسخ به این سؤال که با این شرایط جایی دیگر برای کریمی در این تیم وجود ندارد، گفت: من به ایشان گفتم که کاپیتان تیم من هستید و وقتی خودش گفته دوست ندارد در سپاهان باشد، برای او آرزوی موفقیت می‌کنیم.

قلعه نویی سپس در مورد قرارداد کی روش، عملکرد تیم ملی در جام جهانی نسبت به رقبای آسیایی و همینطور حواشی پس از جام توضیح داد: ای کاش این سؤال را از من نمی‌پرسیدید، چون اگر واقعیت را بگویم به خیلی‌ها برمی خورد و اگر واقعیت را هم نگویم، من آدمی هستم که نمی‌توانم واقعیت را نگویم.

وی ادامه داد: باید دو نگاه داشته باشیم؛ قبل از جام جهانی ما عملکرد بسیار خوبی داشتیم و به جام جهانی رفتیم و به قول آقایان، آقای فردوسی پور که حرکت‌هایی می‌کنند که 2000 هزار تبلیغات این کار را نمی‌کند ولی وقتی وارد جام جهانی شدیم، گفتند گروه مرگ که شما دیدید ما گروه مرگ نبودیم. اینکه بچه‌ها زحمت کشدیند، واقعاً با تمام وجودشان تلاش کردند و من در صفحه شخصی‌ام تشکر کردم. اما اگر نگاه فنی داشته باشیم باید مردم روراست باشیم.


قلعه نویی در مورد حواشی پیش آمده میان برانکو و کی روش تاکید کرد: من تعجب کردم که چرا آقای کی روش این حرف‌ها را زدند. به هر حال مردم شاد بودند. به هر حال آقای برانکو بزرگ و انسان مداری است. و برای فوتبال ایران زحمت کشیده است. اینکه 24 ساعت بعد از جام جهانی این صحبت‌ها مطرح می‌شود، تعجب آور است.

سرمربی طلایی پوشان در پاسخ به این سؤال که آیا با این شیوه می‌توان در جام ملت‌ها نتیجه گرفت، اظهار داشت: هر مربی‌ای افکار تاکتیکی خاص خود دارد. من اصلاً این مدلی بازی نمی‌کنم. شما ببینید بازی برگشت ما را در برابر استقلال. ما می‌توانستیم دفاع کنیم ولی آمار ما خیلی بهتر از بازی رفت بود. درست است باختیم ولی یک فوتبال خوب ارائه دادیم.
قلعه نویی در ادامه و در پاسخ به سؤال مجری برنامه که پرسید طرفداران کی روش می گویند که ما با این شیوه بازی کردیم و حداقل نباختیم و یا سنگین نباختیم، افزود: فوتبال را باید هم زیبا بازی کرد و هم نتیجه گرفت. نباید سطح توقع مردم را پایین بیاوریم. از بچه‌ها تشکر کردیم و باید این را می‌گفتیم. اما یک بحث فنی داریم؛ آمار فیفا می‌گوید که ما از نظر مالکیت و ضربه به دروازه رتبه 32 دوم را گرفتیم. البته آقای کی روش برای هر بازی برنامه داشت و باید از ایشان تشکر کرد. الان شما بازی کره و ژاپن را دیدیم. ما از نظر فنی می‌توانیم بهتر از کره و ژاپن باشیم و اعتقاد دارم ایرانی می‌تواند در هر چیزی بین 20 رتبه برتر باشد. این بستگی به نگاه کادر فنی دارد. آقای کی روش دوست دارد اینگونه بازی کند و هیچ کس هم نباید از او ایراد بگیرد؛ کما اینکه وقتی برانکو هم بود، اگر اشتباه نکنم تیم ما 15 جهان شد. هیچ کس نیامد از آقای برانکو تشکر کند. می دانید چرا؟ چون برانکو عادل فردوسی پور را نداشت (باخنده)؛ البته من عادل را دوست دارم و سه چهار روز پیش هم با او صحبت کردم. گفتم که بحث تبلیغات خیلی مهم است ولی باز هم همه چیز به تفکر کی روش باز می‌گردد. کی روش برای همیشه به خاطر زحماتی که کشیده در تاریخ فوتبال ایران ماندگار است. به هر حال ولی یک سری رفتارها دارد. مثلاً آقای کرانچار، اسم من و برخی چهره‌های دیگر مطرح شده که اصلاً بازی ملی نداشته‌ایم. الان هم جام ملت‌ها را داریم و هم لیگ قهرمانان آسیا را که امیدوارم حداقل یکی از آنها به فینال برسد. به هر حال فوتبال تمام می‌شود ولی مسائل اخلاق مداری خیلی مهم‌تر از مسائل فنی است.

قلعه نویی در ادامه و در خصوص اینکه آیا صحبت‌های مهدی تاج آرامش بخش بوده یا خیر بیان داشت: امیدوارم در حد حرف نباشد و در حد عمل باشد. اگر اتفاقی می افتد باید مقصر مشخص شود. آقایان مثل مدیران فدراسیون و فردوسی پور چشم پوشی می‌کنند و سر یک سری آدم‌های دیگر را می‌زنند که انسانی است، نه اخلاقی و نه مسلمانی.

در این لحظه مجری برنامه به حمایت از عادل فردوسی پور پرداخت و گفت که بنده خدا عادل کاری هم نکرده که این همه حجمه روی او وجود دادر (باخنده) که قلعه نویی پاسخ داد: نه اصلاً اینگونه نیست. شما ببینید مصاحبه‌ها رو و بعدش را. اتفاقاً عادل خیلی کار کرده است.

سرمربی سپاهان در ادامه در مورد اینکه آیا عارف غلامی به تیم اضافه می‌شود یا خیر، افزود: عارف غلامی سه هفته است که در تمرینات حاضر نمی‌شود و بازیکنی که سه هفته است تمرین نمی‌کند یعنی عملاً نخواسته در کنار ما باشد. برای خودش و تیمش آرزوی موفقیت می‌کنم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: