• پنجشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-3293-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

هوشنگ طالبی خبرداد:

پذیرش دانشجویان در ۵ رشته به صورت مشترک با کشورهای خارجی

رییس دانشگاه اصفهان گفت: مهرماه سال جاری در ۵ رشته دانشجوی ارشد پذیرش می کنیم که  به صورت مشترک با کشورهای خارجی خواهد بود.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان، هوشنگ طالبی در شانزدهمین آیین نکوداشت دانش آموختگان غیر ایرانی اظهار کرد: در کشور ایران بیش از ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر دانشجو در بیش از ۲۲۰۰ دانشگاه مشغول تحصیل هستند. ایران به لحاظ علمی در جایگاه مناسبی قرار دارد و از این رو تعدادی دانشجوی غیر ایرانی نیز داریم.

وی ادامه داد: تلاش اساتید و دانشجویان ایرانی سبب شده تا در دنیا جایگاه ویژه ای را کسب کنیم. ایران ظرفیت های آموزشی و پژوهشی مناسبی دارد و از همین رو جزء دانشگاه های خوب محسوب می شویم.

رییس دانشگاه اصفهان افزود: دانشجویان ایرانی که در مقاطع بالاتر در کشورهای پیشرفته مشغول به تحصیل هستند، جزء نخبگان به حساب می آیند. دانشگاه های ما نیز استانداردهای جهانی را دارند و از همین رو دانشجویانی تربیت می کنند که جزء بهترین ها قرار می گیرند.

وی با اشاره به ۵ دانشگاه برتر استان اصفهان، گفت: اصفهان شهری تاریخی فرهنگی و صنعتی است و چنین شهری باید دانشگاه های داشته باشد که در خور اصفهان است.

طالبی با اشاره به ۲۵۰ نفر دانشجوی خارجی این دانشگاه ادامه داد: می توانیم بیش از این دانشجوی خارجی داشته باشیم. امیدوارم شما دانشجویان نیز به عنوان سفیران دانشگاه پیام ما را به دوستانتان برسانید که می توانیم میزبانی خوب برای دانشجویان خارجی باشیم.

کد خبرنگار:۱۳۰۴۱

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: