• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-3593-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون آموزشی جهاددانشگاهی خبرداد:

تولید محتوای زبان برای کشورهای مسلمان/آموزش‌های تخصصی در دستور کار است

معاون آموزشی جهاددانشگاهی گفت: خلا جدی در موضوع آموزش، توانمند سازی آموزش‌ها در کشور است که جهاددانشگاهی با مدل جدید آموزشی خود به دنبال جبران این خلا آموزشی در کشور است.

سید سعید هاشمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، اظهار کرد: یکی از اهداف معاونت آموزشی جهاددانشگاهی در حوزه آموزش عالی استفاده از ظرفیت ها در حوزه پژوهشی است و هدف اساسی که دنبال می‌کنیم این است که مجموعه آموزش عالی را با مجموعه پژوهشی ارتباطی دهیم و توانمندی‌های حوزه پژوهشی را در حوزه آموزش عالی بسط بدهیم.

وی با بیان اینکه پژوهش‌های کاربردی و حرکت به این سمت را اصل قرار داده‌ایم، افزود: در دانشگاه علم و فرهنگ در رشته زیست شناسی تکمیلی با مجموعه رویان همکاری‌هایی انجام داده ایم، این همکاری‌ها موجب می‌شود که افراد توانمند از این موسسات خارج شوند که از این افراد می توان هم در بدنه جهاددانشگاهی استفاده کرد و هم آنها را به سوی شرکت‌های دانش بنیان سوق دهیم.  

معاون آموزشی جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه اتصال مجموعه‌های جهاد به یکدیگر در گذشته ضعیف بوده است، ادامه داد: امروز نگاه این است که پژوهش و آموزش در یک سو قرار گیرد و بررسی کنیم که کجا پتانسیل های پژوهشی وجود دارد و هر واحد در چه زمینه اي پژوهش می‌کند تا معانت آموزشی نیز آموزش عالی خود را در آن زمینه فعال‌تر کند.

هاشمی تصریح کرد: در حوزه زبان‌های خارجی فعالیت‌های مناسبی صورت گرفته است و محتوای زبان انگلیسی برای کشورهای مسلمان در دستور کار قرار گرفته و کتاب عید نیز در همین زمینه در حال تدوین است. این کتاب و تولید محتوا برای کشورهای مسلمان بسیار ارزشمند است. 

وی اضافه کرد: سمت و سوی آموزش در جهاددانشگاهی سمت و سویی پیشرفته به خود گرفته است و آموزش های فناور محور در دستور پیاده سازی است برای مثال در حوزه ITC معاونت جهاددانشگاهی به طور جد ورود پیدا کرده و تامین و تجهیز متخصصان را در دستور کار دارد. 

معاون آموزشی جهاددانشگاهی از مدل شایستگی شغلی خبرداد و گفت: به دنبال این هستیم که به سمت آموزش های تخصصی و تخصصی پیشرفته حرکت کنیم سمت و سویی که بخش خصوصی خیلی به آن تخصصی وارد نمی شود و می‌توانیم از این فضا بهره ببریم چرا که این آموزش ها منجر به مهارت یا محصول می شود.

هاشمی با بیان اینکه خلا جدی در بحث توانمند سازی در کشور وجود دارد، اظهار کرد: جهاددانشگاهی با مدل جدید آموزشی خود به دنبال جبران این خلا آموزشی در کشور است.

وی در خصوص مدرسین و موضوع بیمه آنها خاطرنشان کرد: بانک مدرسین جامعی در جهاددانشگاهی وجود دارد و بیمه همه در حال پرداخت است، اما آنهایی که حق التدریس هستند کمتر مورد توجه بودند که تصمیم داریم بر روی این افراد تمرکز بیشتری داشته باشیم.

کدخبرنگار:13023انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: