• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-5092-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ابطحی خبر داد؛

تعداد زیادی از معلمان حق‌التدریسی جذب می‌شوند

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به نیازی که آموزش و پرورش دارد و حداقل نیاز در مهر 97 که حدود 67 هزار نفر است، پیش‌بینی می‌کنیم تعداد قابل توجهی از معلمان حق‌التدریسی جذب شوند. 

محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، در خصوص تجمع معلمان حق‌التدریس در مقابل مجلس شورای اسلامی و خواسته‌های آنان، اظهار کرد: خواسته اصلی معلمان حق‌التدریسی جذب حداکثری و استخدام فوری است. از طرفی طبق برآورد نیاز آموزش و پرورش و با توجه به منابع مالی این امکان وجود ندارد که تمام معلمان حق‌التدریسی استخدام شوند.

وی افزود: اکثر معلمان حق‌التدریس، زن هستند در حالی که آموزش و پرورش بیشتر نیاز به معلم مرد دارد و در رشته‌های فنی نیاز به معلمان مرد بیشتر احساس می‌شود.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کارگروه کمیسیون آموزش طرحی را آماده کرد که بر مبنای آن معلمان حق‌التدریسی پیش‌دبستانی، بهداشت و تربیت بدنی که شرایط تبصره 10 ماده 17 سال 95 را دارند جذب شوند و در دانشگاه فرهنگیان دوره ببینند و بعد از آزمون استخدام شوند.

آموزش یاران نهضت سواد آموزی تا پایان برنامه ششم جذب می‌شوند

ابطحی ادامه داد: آموزش یاران نهضت سواد آموزی که از سال 1392 تاکنون به طور مستمر تدریس داشته‌اند و حدود 19 هزار نفر می‌شوند بعد از امتحان داخلی آموزش و پرورش به دانشگاه فرهنگیان معرفی می‌شوند که در صورت موفقیت در این دانشگاه تا پایان برنامه ششم توسعه استخدام می‌شوند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: معلمان حق‌التدریسی به دلیل حقوق پایین خواهان استخدام رسمی هستند. با توجه به نیازی که آموزش و پرورش دارد و حداقل نیازش در مهر 97 که حدود 67 هزار نفر است پیش‌بینی می‌کنیم تعداد قابل توجهی از معلمان حق‌التدریسی جذب شوند. 

کد خبرنگار: 13040


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: