• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-10095-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سالک:
با آسیب شناسی مشکلات بهداشت و درمان اصفهان حل می شود

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: با آسیب شناسی در حوزه بهداشت و درمان، می توان مشکلات این حوزه را رفع کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در نطنز، احمد سالک ظهر امروز (یکشنبه) در مجمع نمایندگان استان اصفهان در نطنز اظهار کرد: با ایجاد یک آسیب شناسی دقیق می توان مشکلات حوزه بهداشت و درمان را شناخت.

وی افزود: یکی از معضلات بخش درمان این است که پزشکان حاضر در خانه بهداشت ها ساعتی هستند و بعد از ساعت اداری دیگر در خانه بهداشت حضور ندارند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: حتی در برخی از موارد متخصص که شیفت شب بوده و در مرکز نیست به صورت تلفنی به پرستار می گوید برای بیمار چه کاری انجام دهد که این خلاف قانون است و باید به این موضوع نظارت شود.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: یکی از معضلات عدم وجود مراکز درمانی مناسب در مناطق محروم استان است که با وجود خشکسالی و ریزگردها با انواع بیماری ها دست به گریبان هستند.

سالک خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم تا با احیای بهداشت و درمان در حوزه مناطق محروم، یاری رسان ساکنین این مناطق از استان باشیم.

بررسی فاصله کشور تا استانداردهای جهانی بهداشت ضروری است

همچنین نماینده مردم لنجان در مجلس گفت: باید بررسی کنیم تا فاصله خود را با سازمان جهانی بهداشت پیدا کنیم.

وی افزود: این موضوع به ما کمک می کند تا اختلاف خود با دنیا را متوجه شویم و بر روی نقاط ضعفمان تمرکز کنیم و بتوانیم به استاندارد های جهانی در حوزه بهداشت نزدیک شویم.

کوهکن گفت: صحبت هایی می شود که برخی از استان های کشور بیش از برخی دیگر از آن ها در بخش بهداشت و درمان بودجه دریافت می کنند که باید دید علت این اختلافات چیست و معیار تعیین آن چگونه است.

وی تصریح کرد: برخی از استان ها از ابتدای انقلاب تاکنون بودجه محرومیت زدایی دریافت می کنند و این درحالی است که دیگر در این استان ها محرومیتی وجود ندارد و نباید آن را دریافت کنند.

کوهکن خاطرنشان کرد: به جای اینکه به دنبال حواشی برویم باید اصل موضوع را پیدا کنیم و مشکلات پیش روی اصل موضوع را حل کنیم و تمرکزمان روی اصل موضوع باشد و حواشی را کنار بگذاریم.

کد خبرنگار: 13093


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: