• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-3893-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رضوان طلب:
اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها سلیقه‌ای انتخاب نمی‌شوند

رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در مرکز جذب سلیقه‌ای نیست، بلکه بر اساس آیین نامه اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، محمدرضا رضوان طلب  امروز (یکشنبه) در نشست اعضای هیات علمی، هیات اجرایی و کارگزاران جذب دانشگاه اصفهان، بر سه شعار کلیدی خود تأکید کرد و افزود: مصمم هستیم با رعایت دقت، سرعت، شفافیت و کرامت نگذاریم حقوق داوطلبان در رقابت ها و پیشرفت مراحل احراز صلاحیت نادیده گرفته شود.

وی ادامه داد: با رعایت اصلا کرامت نباید هیچ یک از اعضای هیات علمی با بی مهری مواجه شوند، ضمن اینکه با راه اندازی سامانه الکترونیکی ثبت مدارک، سرعت و دقت رسیدگی به پرونده ها را افزایش داده ایم و با شفافیت امور مربوط به نظارت را اجرا می کنیم.

وی افزود: متقاضیان در صورت بروز مشکل می‌توانند از طریق همان سامانه هنگام ثبت نام و یا با مراجعه به وزارت علوم شکایت خود را مطرح کنند.

رضوان طلب با بیان اینکه دوره رسیدگی به پرونده هایی که به صورت کامل به مرکز جذب منتقل شده اند، بر اساس قانون 45 روز تعریف شده است، افزود: توانسته ایم زمان رسیدگی به پرونده ها را کمتر کنیم و در مواردی که بیش از این جدول پرونده ایی در مرکز جذب توقف کند، کارشناس پرونده مورد مواخذه قرار می گیرد. 

رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه، آماری از فعالیت‌های مرکز جذب در خصوص پرونده متقاضیان ارائه داد و گفت: روزانه 37 پرونده از دانشگاه‌های مختلف به مرکز جذب ارسال و به صورت میانگین 25رأی در مورد وضعیت صلاحیت صادر می‌شود.

وی همچنین افزود: در سال 96، میانگین توقف پرونده ها در دانشگاه ها 259 روز و در مرکز جذب 35 روز بوده است.

رضوان طلب در مورد آمار هیات جذب دانشگاه اصفهان گفت: میانگین مدت زمان توقف پرونده ها در دانشگاه اصفهان 202 روز و زمان رسیدگی به این پرونده ها در هیات جذب مرکزی وزارت علوم، 32 روز بوده است.

رییس مرکز جذب وزارت علوم در مورد رسیدگی به صلاحیت های علمی عنوان کرد: رسیدگی ما رسیدگی شکلی است و به کار هیئت اجرائی رسیدگی می‌کنیم و صلاحیت فرد را گروه مربوطه تعیین می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه هیات مرکزی جذب ورود محتوایی به پرونده های ارسالی ندارد، تصریح کرد: بررسی صلاحیت پرونده ها بر عهده هیات اجرایی مرکزی نیست، بلکه این امور در دانشگاه ها باید رسیدگی شود؛ سهم مرکز جذب، پس از نظارت و ارزیابی مدارک، تنها بررسی صحت انجام فرایندها توسط هیات اجرایی است.

رضوان طلب همچنین اظهار کرد: قائل به اعمال سختگیری های شدید در جذب اعضای هیات علمی نیستیم؛ با توجه به اینکه بر لزوم تدین و فرهنگ انقلابی اساتید تاکید داریم، اما اجبار سخت گیرانه ای اعمال نمی کنیم.

رییس مرکز جذب وزارت علوم تاکید کرد: دانشگاه ها باید مسایل جامعه را رفع کنند. 

به گزارش ایسنا، نشست اعضای هیات علمی، هیات اجرایی و کارگزاران جذب دانشگاه اصفهان، با حضور رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، روسا دانشکده ها و اعضای هیات علمی دانشگاه اصفهان برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: