• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-10795-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

صفاری:
اروپا خسارت خروج شرکت‌ها از ایران را جبران کند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس و سیاست خارجی مجلس گفت: در صورتی که اروپا خسارت خروج شرکت‌های بزرگ اروپایی از ایران را که به دنبال خروج آمریکا از برجام رخ خواهد داد جبران کند، می‌توان به ادامه برجام امیدوار بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در نطنز، مرتضی صفاری ظهر امروز (سه‌شنبه) در حاشیه دیدار مردمی در نطنز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در صورتی که کشورهای اروپایی حاضر در برجام خسارت خروج شرکت‌های بزرگ اروپایی از ایران را بعد از خروج آمریکا از برجام جبران کنند، می‌توان به آینده این توافق خوش‌بین بود.

وی افزود: به نظر می‌رسد که ابراز نارضایتی رییس جمهور از بسته پیشنهادی اروپا، نشانه تردیدها در حوزه اقتصادی برجام 1+4 است و اگر موانع برای بانک‌های اروپایی برای همکاری با ایران برداشته شود می‌توان به این توافق امیدوار بود.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در حوزه سیاسی اخیراً اروپا تصمیماتی را اتخاذ کرده که در مقابل با سیاست‌های آمریکا ایستادگی کند، ولی تردیدهایی در حوزه اقتصادی وجود دارد که باید رفع شود.

وی تصریح کرد: از آنجایی که اکثر شرکت‌های اروپایی چندملیتی از آمریکا و اروپا هستند قطعاً بروز مشکلاتی در حوزه اقتصادی برجام بدون حضور آمریکا به وجود خواهد آمد که باید همه آن‌ها بررسی شود.

صفاری خاطرنشان کرد: در صورت عدم تأمین خواسته‌های ایران و بن‌بست در مذاکرات برجامی با اروپایی‌ها دیگر حضور ایران در برجام سودی ندارد و قانون اقدام متقابل اجرا خواهد شد.

کد خبرنگار: 13093


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: