• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-7191-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رجایی:

پلی‌اکریل در آینده برای تامین ارز وارداتی دچار مشکل می‌شود

مدیر اجرایی کارخانه پلی اکریل اصفهان با بیان اینکه دولت مواد اولیه و کمکی کارخانه پلی‌اکریل را جزو کالای اساسی محسوب نکرده است، گفت: عدم تخصیص ارز وارداتی برای خرید مواد کمکی پلی‌اکریل و ‌هم‌چنین افزایش قیمت‌ها درآینده می تواند مشکل‌ساز شود.

محسن رجایی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، در خصوص وضعیت فعلی کارخانه پلی‌اکریل، اظهار کرد: در راستای راه‌اندازی کارخانه استیپل و تامین مواد اولیه برای ظرفیت بالای تولید در حال تلاش هستیم و تاکنون 1000 تن مواد اولیه برای این کارخانه به صورت نقدی خریداری کرده‎ایم که به نوبت این مواد را دریافت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه مقدمات راه‌اندازی کارخانه استیپل بعد از دو ماه توقف، انجام شده، افزود: هفته آینده محصول کارخانه استیپل با تولید روزانه ۸۰ تن، روانه بازار می شود. کارخانه یارن نیز با تولید روزانه ۴۵ تن در حال فعالیت است. 

مدیر اجرایی کارخانه پلی اکریل اصفهان تصریح کرد: منبع جدیدی برای تامین مواد اولیه بعد از مسائلی مانند تحریم و تاخیر در فرآیند تهیه، مشخص و تخصیص ارز داده شد و مراحل ابتدایی خرید مواد اولیه انجام و در مدت کوتاهی، ۲هزار تن مواد اولیه، به این کارخانه منتقل می شود. 

رجایی تاکید کرد: با توجه به تحریم های جدید، فروشندگان کشورهای اروپایی اعلام کردند به آسانی نمی توانند مواد کمکی مورد نیاز پلی اکریل را معامله کنند، هم‌چنین در انتقال پول به اروپا با مشکل مواجه هستیم. به عنوان مثال کارخانه آلمانی اعلام کرد، از مسیرهای قبلی نمی تواند مواد کمکی و مورد نیاز کارخانه را تامین کند.

وی ادامه داد: دولت در تخصیص ارز وارداتی مواد اولیه و کمکی کارخانه پلی‌اکریل را جزو گروه یک در نظر نگرفته، بنابراین عدم تخصیص ارز وارداتی برای خرید این مواد و ‌هم‌چنین افزایش قیمت‌ها درآینده می تواند مشکل‌ساز شود.

مدیر اجرایی کارخانه پلی اکریل اصفهان افزود: البته دولت، برای دریافت بقیه مواد اولیه کارخانه، تخصیص ارز در نظر گرفته است که امیدواریم حمایت لازم، برای ادامه روند کار انجام شود.

وی با بیان اینکه به دلیل عدم تامین برخی مواد مورد نیاز، بخش های از کارخانه پلی اکریل تعطیل است، اظهار کرد: در حال حاضر بخشی از کارخانه تا زمان دریافت ۲ هزار تن مواد اولیه در حدود ۴۵ تا ۶۰ روز دیگر، غیرفعال است، اما امیدواریم مطابق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، با دریافت مواد اولیه، فعالیت کارخانه بدون توقف و مستمر ادامه یابد.

رجایی یادآور شد: با وجودی که اکنون مواد اولیه لازم برای پلی اکریل وجود ندارد، با این وجود کارگران همچنان بر سر کار حاضر می‌شوند اما به نوعی بیکار هستند.

وی در خصوص پرداخت حقوق کارگران پلی اکریل، اظهار کرد: به دلیل کاهش تولید پلی‌اکریل در ماه گذشته متاسفانه درصدی از حقوق پرداختی به کارگران پلی‌اکریل کمتر شده، اما در تلاش هستیم تا در ماه‌های آینده این درصد را افزایش دهیم.

مدیر اجرایی کارخانه پلی اکریل اصفهان ابرازامیدواری کرد: تا چند ماه آینده تولید کارخانه پلی اکریل به ظرفیت قابل قبول خواهد رسید و در این راستا حقوق کارگران این مجموعه نیز کامل می‌شود. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: