• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-6292-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یک عضو کمیسیون انرژی:

وزارت نیرو مشوق‌هایی برای صرفه‌جویی در مصرف برق در نظر گیرد

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه «باید مردم با صرفه جویی جلوی خاموشی ها را بگیرند» گفت: در این بین وزارت نیرو باید مشوق‌هایی را در نظر گیرد تا در صورت صرفه جویی، خاموشی در ان مناطق و یا استان وجود نداشته باشد.

علی بختیار در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه «با گرم شدن هوا حدود ۵۰۰۰ مگاوات کمبود برق در زمان اوج مصرف داریم»، اظهار كرد: وزارت نیرو برای جبران این میزان کمبود برق خاموشی هایی را در نظر گرفته است البته که از این میزان ۴۰۰۰ مگاوات مربوط به مصرف برق دستگاه های دولتی است که آنها باید صرفه جویی و بهینه سازی را در دستور کار قرار دهند.

وی افزود: از طرف دیگر به صورت کلی ۲۰ هزار مگاوات مصرف در بخش سرمایش وجود دارد. متاسفانه درجه حرارت وسایل سرمایشی ۱۷ درجه است که اگر این میزان به ۲۰ درجه برسد، صرفه جویی زیادی خواهد شد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه «با صرفه جویی خاموشی ها کمتر خواهد شد»، گفت: قطعا اگر وزارت نیرو مشوق‌هایی را در نظر گیرد تا در هر منطقه و استانی که صرفه جویی انجام می‌شود، خاموشی نداشته باشد، اشتیاق مردم هم بیشتر خواهد شد. باید استان هایی که در آن برق بیشتر صرفه جویی می شود نیز اعلام شود.

بختیار یادآور شد: البته تاحدی این کار صورت می گیرد. مثلا استان خوزستان به دلیل صرفه جویی خاموشی نداشته است در مقابل در تهران مصرف بیش از اندازه است آن هم در وضعیتی که دمای تهران همچون شهرهای جنوبی به ۵۰  درجه نمی رسد. مردم می‌توانند با صرفه جویی جلوی خاموشی‌ها را بگیرند.

به گفته وی وزارت نیرو باید مشوق‌هایی را در نظر گیرد تا استان‌هایی که صرفه جویی بیشتری می کنند، خاموشی نداشته باشند. این موضوع می تواند در منطقه هر شهر نیز رخ دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: