• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-6594-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/روز نمای فرهنگ و هنر نصف جهان/

شمه‌ای از عطر ناب فرهنگ و هنر

گشایش نخستین کتابخانه تخصصی رسانه در اصفهان، هم‌زمان با فرارسیدن روز خبرنگار، خوشایندترین خبر هجدهم مردادماه است. این کتابخانه دارای حدود ۲۰۰۰ نسخه کتاب با موضوع رسانه و همچنین آرشیوی از روزنامه‌های قدیم ایران و روزنامه‌ها و مجلات منتشرشده در اصفهان است و خبرنگاران نیز فقط روزهای 17 مردادماه هرسال می‌توانند به‌ رایگان عضو این کتابخانه شوند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، امروز نمایشگاه دوسالانه عکس ایسنا اصفهان با عنوان "درباره ما" رأس ساعت 18 در نگارخانه اصفهان سیتی سنتر گشایش می‌شود و تا 31 مردادماه هرروز از ساعت 18 تا 22 می‌توان از آن بازدید کرد.

نمایشگاه انفرادی نقاشی "گلاره ناصری" تا ۲۴ مردادماه همه‌روزه ساعت ۱۷ تا ۲۰:۳۰ در گالری نگاه نو برپاست.

نمایشگاه گروهی عکس "سه‌گانه‌ها" نیز تا ۲۵ مردادماه هرروز ساعت ۱۸ تا ۲۲ در گالری سایان تماشاگران را فرامی خواند.

نمایشگاه "بداهه نگاری‌های عاشقانه" با آثاری از نرگس بیگ مرادی در گالری دوران برپاشده که تا 23 مردادماه هرروز به‌جز جمعه‌ها از ساعت 17 تا 21 پذیرای علاقه‌مندان است.

امروز آخرین روز برپایی نمایشگاه "منشور عشق" در فرهنگسرای کوثر است. این نمایشگاه با آثاری از هنرهای چوبی استادان مطرح اصفهان از ساعت 9 تا 12 و 17 تا 20 پذیرای عموم است.

درهای گالری گذار که میزبان نمایشگاه "آکولاد" با مجسمه‌هایی از صادق ادهم است تا 19 مردادماه هرروز به‌جز سه‌شنبه‌ها، از ساعت 17 تا 21 به روی علاقه‌مندان باز است.

نمایشگاه "هفت کارنما در یک نگاه " که آثاری از اعضای انجمن هنرمندان نقاش ایران را در خود گنجانده نیز تا 19 مرداد ماه از ساعت 9 تا 13 و جمعه‌ها از ساعت 16 تا 20 تماشاگران را به موزه هنرهای معاصر اصفهان فرامی‌خواند.

نمایشگاه "چوبینه ها" با آثاری از بشیرعلی حسنی، تا 23 مردادماه، از ساعت 9 تا 12 و 14 تا 19:30 در خانه هنرمندان حوزه هنری برپاست.

گالری نقش قلم نیز تا 23 مردادماه هر روز رأس ساعت 17:30 تا 20 میزبان نمایشگاه گروهی اعضای زیر 40 سال انجمن هنرمندان نقاش اصفهان است.

نمایشگاه‌های "مروری بر آثار محمدجواد غروی" و "خزانق، گوهر پنهان" در خانه صفوی برپاشده است. این دو نمایشگاه تا 24 مردادماه از ساعت 10 تا 13 و 17 تا 23 پذیرای علاقه‌مندان به هنر است.

حراج آثاری از استادان هنرهای تجسمی ایران که از 4 مردادماه در گالری ارژنگ آغاز شده، تا 20 شهریورماه هر روز از ساعت 18 تا 21 ادامه دارد.

امکان تماشای نمایشگاه گروهی "مرگ بر واقعیت" نیز تا 29 مردادماه هر روز به‌جز جمعه‌ها و سه‌شنبه‌ها از ساعت 12 تا 20 در گالری امروز میسر است.

امروز نهمین نشست گروه کتاب‌خوانی "یار مهربان" با موضوع خوانش کتاب "شوهر آهو خانم" رأس ساعت 18 در دفتر تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود.

شب داستانی رویش مهر، 18 مردادماه با داستان خوانی شاپور بهیان و سیاوش گلشیری همراه است و رأس ساعت 19 در موسسه فرهنگی رویش مهر برپا می‌شود.

ششمین نشست از مجموعه نشست‌های روانشناسی پژوهشکده پنج او هفت نیز امروز رأس ساعت 18 در این پژوهشکده برگزار می‌شود. این نشست به موضوع "عشق" اختصاص دارد.

امروز حمید عسگری رأس ساعت 21 در سالن سیتی سنتر و گروه وطن رأس ساعت 21 در هنر سرای خورشید کنسرت خود را برای اصفهانی‌ها برگزار می‌کنند.

نمایش "افرا" به کارگردانی احسان جانمی که اجرای خود را از 17 مردادماه در سالن اصلی مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان آغاز کرده تا 3 شهریورماه هر روز رأس ساعت 19:45 به روی صحنه می‌رود.

نمایش "هفت‌خوان هملت" به کارگردانی محمدجواد سجادی نیز فقط تا فردا شب رأس ساعت 20:30 در سالن سینمای مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان، اجرا می‌شود.

"حکایتی ناتمام برای دخترم مده آ" عنوان نمایشی به کارگردانی سمیه سلیمی است که تا 20 مردادماه هر شب رأس ساعت 20:30 در فرهنگسرای شهرداری زرین‌شهر به روی صحنه می‌رود.

نمایش کمدی "ارتفاعات" به کارگردانی سید رحیم خاشعی نیز فقط امشب رأس ساعت 20 در سالن اصلی فرهنگسرای شهرداری زرین‌شهر اجرا می‌شود.

سالن نمایش اصفهان تا 29 مردادماه هر شب رأس ساعت 20:30 میزبان نمایش "نگاهمان می‌کنند" به کارگردانی معین‌الدین عشاقی است.

نمایش عروسکی "یک سبد صبوری" به کارگردانی رزیتا کروندی تا 25 مردادماه هر روز رأس ساعت 19 در سالن سوره حوزه هنری اصفهان اجرا می‌شود.

"کوران" نام نمایشی به کارگردانی امید نیاز است که تا دوم شهریورماه هر شب رأس ساعت 20:30 در سالن اصلی تالار هنر به روی صحنه می‌رود.

"شهر هرت" نام نمایش شاد و موزیکالی به کارگردانی هادی کیانی و حسینعلی عمادی است که تا پایان مردادماه هر شب رأس ساعت 20:30 در مجموعه باغ نور اجرا می‌شود.

نمایش کمدی "داماد خوش‌شانس 3" تا 26 مردادماه هرروز رأس ساعت 18:30 در تالار فرهنگ کاشان به روی صحنه می‌رود.

نمایش "ماه پیشونی و شهرزاد" به نویسندگی و کارگردانی مریم حسن‌پور نیز تا 20 مردادماه هرروز رأس ساعت 19 در هنرستان هنرهای زیبای پسران اجرا می‌شود.

امروز در سینما فرهنگیان فیلم‌های "خاله قورباغه "، "دشمن زن" و "تگزاس"، در سینما سپاهان "هزارپا" و "تگزاس" و در سینما قدس "دم سرخ‌ها" و "هزارپا" اکران می‌شود. سینما فلسطین نیز فیلم‌های "هزارپا"، "تگزاس" و "دارکوب" را روی پرده دارد.

پردیس سینمایی سیتی سنتر میزبان اکران فیلم‌های "شاه‌دزد"، "دم سرخ‌ها"، "کاتیوشا"، "دلم می خواد"، "هزارپا"، "به‌وقت خماری"، "دارکوب"، "شماره 17 سهیلا"،"دشمن زن" و "تگزاس" است. در پردیس سینمایی چهارباغ نیز می‌توان فیلم‌های "تنگه ابو قریب"، "دم سرخ‌ها"، "من دیوانه نیستم"، "کاتیوشا"، "هزارپا"، "خاله قورباغه"، "دشمن زن" و فیلم خارجی "شاه‌دزد" را دید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: