• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 975-8195-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ساداتی نژاد:

ارایه بسته جدید ارزی پیام مثبتی به بازار است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: بسته ارزی اسفند ماه و ارز تک نرخی 4200 تومان، باعث ایجاد بازار رانت شد و 12 میلیارد دلار ذخایر ارزی کشور برای واردات کالاهای غیر ضروری هدر رفت.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در کاشان، سید جواد ساداتی نژاد در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: با تک نرخی شدن ارز، بسیاری از صنایع و کارخانجات تولیدی برای مواد اولیه و صدور محصول دچار مشکل و حتی تعطیل شدند و ارایه بسته جدید ارزی پیام مثبتی به بازار است.

وی افزود: در بسته جدید ارزی دولت با ایجاد بازار ثانویه، محصولاتی مثل دارو، کاغذ نشریات، تجهیزات و ... با نظارت دولت از ارز 4200 تومان استفاده می کنند تا حوزه غذا و داروی کشور دچار اختلال نشود و سایر حوزه ها نیز با قیمت توافقی ارز در بازار را تهیه می کنند.

وی تصریح کرد: امیدواریم با اجرای بسته ارزی دولت، حوزه بازار و اقتصاد به شرایط مطلوبی برسد و دولت با ابزارهای نظارتی این آرامش را حفظ کند.

وی با اشاره به روز خبرنگار، تاکید کرد: رسانه نبض جامعه است و باعث تحرك و پويايي جامعه می شود و ابزاري براي كمك به مديريت جامعه در شناسایی و حل مشكلات است، اما برخي خلاف اين ديدگاه را داشته و به دنبال تنش هستند.

نماینده شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: خبرنگار بايد خوب و دقيق ببيند و بشنود. بايد صداقت را در سرلوحه امور خود قرار دهد و از دروغ پراکنی پرهيز كند که خیانت به جامعه است.

وی افزود: تعهد ركن نخست رسانه است و خبرنگار متعهدي كه صداقت داشته باشد و خبر صحيح و دقيق را به موقع انعكاس دهد، عامل انسجام و وحدت جامعه است.

ساداتی نژاد با اشاره به تفاوت هاي بين نقد و تخريب، تصریح کرد: رسانه بايد واقعيت را به مردم و مسئولان منتقل كند و راه حل آن را مطالبه كند تا مردم از آن بهره مند مي شوند، اما مردم از تخريب و فتنه انگیزی سودي نخواهند برد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: