• جمعه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-6794-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

در حاشیه نمایشگاه دوسالانه عکس ایسنا مطرح شد؛

جوانان از طریق عکاسی توانمندی‌های خود را نشان دهند

 سرپرست معاونت فرهنگي، اجتماعي دانشگاه صنعتي اصفهان گفت: اگر دانشگاه ها سطح علمی خود را افزایش دهند، سطح سواد جامعه افزایش می یابد.

 سید مهران نحوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در حاشیه دومین نمایشگاه عکس ایسنا، اظهار کرد: یکی از دریچه های حل مشکلات و آشکار کردن زوایای پنهان و نیمه پنهان با نگاهی متفاوت و چشمی تیزبین، عکاسی خبری است.

 وی افزود: تجربه جوانان نسبت به برخورد با مشکلات با دهه انقلابی ها کاملا متفاوت است و به شدت مخالف انفصال و جدایی بین نسل ها هستم، نسل امروز چندان مشتاق شنیدن و درک نسل انقلاب نیست.

 سرپرست معاونت فرهنگي اجتماعي دانشگاه صنعتي اصفهان با اشاره به اینکه باید دیدگاه های انقلابی جوانان مد نظر قرار داد، زیرا این دیدگاه ها هیچ گاه فروکش نمی کند، اضافه کرد: این دیدگاه ها منجر به توسعه انسانیت و رفعت می شود.

 نحوی با بیان اینکه باید به این نمایشگاه ارج گذاشت و به جوان ها بیشتر میدان داد، گفت: باید به جوانان این فرصت را بدهیم تا حتی از طریق عکاسی توانمندی های خود را نشان دهند.

 وی ادامه داد: خوشبختانه در استان اصفهان سه دانشگاه مهم ملی و بین المللی صنعتی اصفهان، دانشگاه اصفهان  و دانشگاه علوم پزشکی، حایز رتبه های علمی و بین المللی هستند.

 سرپرست معاونت فرهنگي اجتماعي دانشگاه صنعتي اصفهان با بیان اینکه در یک شهر فرهنگی و تاریخی مانند اصفهان که در ارتقا فرهنگ پیشتاز است بیشتر باید به توسعه مسایل فرهنگی پرداخته شود، افزود: متاسفانه در مقایسه با مجموعه کشور در حوزه فرهنگی عقب هستیم.

 وی تصریح کرد: پیشنهاد می دهم که در این زمینه همکاری و همراهی تمام بخش های مختلف دانشگاهی باید صورت گیرد و البته این همراهی و همکاری مستلزم باز گذاشتن میدان است.

 نحوی ادامه داد: دانشگاه عرصه نمایش دادن استعدادها و توانمندی های جوانان است و جوانان باید از اساتید خود قدردانی کرده و احترام بگذارند، زیرا اگر دانشگاه ها سطح علمی خود را افزایش دهند سطح سواد جامعه افزایش می یابد.

 کدخبرنگار: 13025


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: