• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-7794-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

داستان ها و ناداستان ها

یک نویسنده کتاب گفت: فیلم نامه نویسی هم درآمد بیشتری دارد و هم شهرت بیشتری برای فرد به همراه دارد، اما شغل مورد علاقه من نیست و من بیشتر نویسندگی را ترجیح می دهم تا فیلم نامه نویسی را.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، محمد طلوعی در رونمایی از مجموعه داستان هفت گنبدش در اصفهان، با اشاره به اینکه نویسندگان با بررسی عیوب نوشتار می‌توانند به یکدیگر بیشتر کمک کنند، اظهار کرد: در تاریخ سینمای ایران بیشتر هنرمندان جایزه بهترین فیلم را گرفته‌اند، اما من به عنوان نویسنده فیلم کوتاه توانسته ام جایزه بین المللی برنده شوم.

این نویسنده ادامه داد: فیلم نامه نویسی هم درآمد بیشتری دارد و هم شهرت بیشتری برای فرد به همراه دارد، اما شغل مورد علاقه من نیست و بیشتر نویسندگی را ترجیح می دهم تا فیلم نامه نویسی را.

طلوعی تصریح کرد: نوشتن کتاب همیشه برای من جذاب بوده، "باد موافق" اولین کتاب من است و خیلی زود معلم شدم و داستان نویسی و فیلم نامه نویسی تدریس کردم و جالب است بدانید سه سال به طول انجامید تا برای اولین کتاب من ناشر پیدا شد و به همین دلیل تصور بر این بود که من داستان‌هایم را جعل کرده ام.

وی اظهار کرد: بخش عمده‌ای از زندگی من صرف مطالعه می‌شود که برای نوشتن بخشی از آدم‌ها و واقعیت‌ها و بخش دیگر برای الهام گیری صرف می‌شود. 

طلوعی معتقداست که نویسنده ها به دو دسته عمده جمع کننده و تجربه های دست یک تقسیم می شوند نویسنده مورد علاقه من E.L. Doctorow  است که یک نویسنده فوق العاده است وقتی که می خواهد اطلاعاتی جمع آوری کند و داستان بنویسد از یک خبر کوتاه داخل یک روزنامه که نمی داند چه زمانی از آن جملات استفاده می کند ولی در کوله اش نگه می دارد. 

وی با بیان اینکه همه نویسندگانی که دوستشان داریم نا داستان نوشته اند، تصریح کرد: در کنار داستان همیشه نا داستان ها وجود داشته اند و زیست می کرده ناداستان ها هم ارزش خبری و مخاطب داشته و دارند. 

این نویسنده کتاب افزود: "هفت گنبد" حاصل تفکر طولانی مدت است، به طور مثال یکی از داستان های این کتاب را در سال 93 خوانده اید معمولا سعی می کنم از کتاب هایم جلو بیفتم مانند کتاب بعدی ام که هفت شهر و من سه داستان آن را چاپ کرده ام. 

طلوعی با بیان اینکه عنصر خواب، کلیساها و آیین ها در داستان های این مجموعه حضور بارزی دارد، خاطر نشان کرد: ایده اصلی کتاب این است که همه داستان ها اطراف ایران رخ می دهد نه داخل ایران و این کتاب یک رابطه با هفت پیکر نظامی دارد در زمان معاصر می گذرد اما گاهی دغدغه تاریخی دارد. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: