• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-7894-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/روز نمای فرهنگ و هنر نصف جهان/

قطره‌ای از دریای هنر نصف جهان

راهیابی یک نمایش از استان اصفهان به پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر تیرنگ، خوب‌ترین خبر فرهنگی بیستم مردادماه است. نام این نمایش "مأموریت ویژه" است. نویسندگی آن را حیدر رضایی بر عهده داشته و مجتبی خلیلی نیز آن را کارگردانی می‌کند. جشنواره سراسری تئاتر تیرنگ از 7 تا 10 شهریورماه در ساری و بابلسر میزبان اجرای همه نمایش‌های راه‌یافته به بخش نهایی این جشنواره خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، امروز، آخرین روز برپایی دو نمایشگاه است:

نمایشگاه "آکولاد" با مجسمه‌هایی از صادق ادهم که از ساعت 17 تا 21 در گالری گذار برپاست.

نمایشگاه "هفت کارنما در یک نگاه " با آثاری از اعضای انجمن هنرمندان نقاش ایران که امکان تماشای آن از ساعت 9 تا 13 در موزه هنرهای معاصر اصفهان فراهم است.

برای تماشای نمایشگاه دوسالانه عکس ایسنا اصفهان با عنوان "درباره ما" تا 31 مردادماه می‌توان هر روز از ساعت 10 تا 22 به نگارخانه اصفهان سیتی سنتر رفت.

"زیر پوست شهر" عنوان نمایشگاه گروهی نقاشی است که به‌تازگی در نگارخانه دیبا برپاشده و تا 28 مردادماه پذیرای علاقه‌مندان است.

نمایشگاه انفرادی نقاشی "گلاره ناصری" نیز تا ۲۴ مردادماه همه‌روزه ساعت ۱۷ تا ۲۰:۳۰ در گالری نگاه نو برپاست.

نمایشگاه گروهی عکس "سه‌گانه‌ها" تا ۲۵ مردادماه هرروز ساعت ۱۸ تا ۲۲ در گالری سایان تماشاگران را فرامی‌خواند.

گالری پژوهشکده پنج او هفت، از دیروز میزبان نمایشگاه نگارگری "ژرفای سکوت" با آثاری از مهرداد صدری شده است. این نمایشگاه تا 31 مردادماه هر روز از ساعت 17 تا 21 برپاست.

نمایشگاه "بداهه نگاری‌های عاشقانه" با آثاری از نرگس بیگ مرادی نیز در گالری دوران برپاشده که تا 23 مردادماه هرروز به‌جز جمعه‌ها از ساعت 17 تا 21 پذیرای علاقه‌مندان است.

نمایشگاه "چوبینه ها" با آثاری از بشیرعلی حسنی، تا 23 مردادماه، از ساعت 9 تا 12 و 14 تا 19:30 در خانه هنرمندان حوزه هنری برپاست. 

گالری متن نیز تا 7 شهریورماه میزبان تور نمایشگاه گروهی "لحظه قطعی" است. این نمایشگاه را از ساعت 10 تا 13 و 17 تا 20 می‌توان دید.

گالری نقش قلم نیز تا 23 مردادماه هرروز رأس ساعت 17:30 تا 20 میزبان نمایشگاه گروهی اعضای زیر 40 سال انجمن هنرمندان نقاش اصفهان است.

نمایشگاه‌های "مروری بر آثار محمدجواد غروی" و "خزانق، گوهر پنهان" در خانه صفوی برپاشده است. این دو نمایشگاه تا 24 مردادماه از ساعت 10 تا 13 و 17 تا 23 پذیرای علاقه‌مندان به هنر است.

حراج آثاری از استادان هنرهای تجسمی ایران که از 4 مرداد ماه در گالری ارژنگ آغاز شده، تا 20 شهریورماه هر روز از ساعت 18 تا 21 ادامه دارد.

امکان تماشای نمایشگاه گروهی "مرگ بر واقعیت" نیز تا 29 مردادماه هر روز به‌ جز جمعه‌ها و سه‌شنبه‌ها از ساعت 12 تا 20 در گالری امروز میسر است.

کنسرت گروه "سون" امشب رأس ساعت 21 در سالن سیتی سنتر و کنسرت گروه "وطن" رأس ساعت 21 در هنر سرای خورشید برگزار می‌شود.

امروز آخرین فرصت تماشای اجرای این نمایش‌هاست:

"ماه پیشونی و شهرزاد" به نویسندگی و کارگردانی مریم حسن‌پور که رأس ساعت 19 در هنرستان هنرهای زیبای پسران اجرا می‌شود.

"حکایتی ناتمام برای دخترم مده آ" به کارگردانی سمیه سلیمی که رأس ساعت 20:30 در فرهنگسرای شهرداری زرین‌شهر به روی صحنه می‌رود.

نمایش "افرا" به کارگردانی احسان جانمی که اجرای خود را از 17 مردادماه در سالن اصلی مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان آغاز کرده، تا 3 شهریورماه هرروز رأس ساعت 19:45 اجرا می‌شود.

سالن نمایش اصفهان تا 29 مردادماه هر شب رأس ساعت 20:30 میزبان نمایش "نگاهمان می‌کنند" به کارگردانی معین‌الدین عشاقی است.

نمایش عروسکی "یک سبد صبوری" به کارگردانی رزیتا کروندی تا 25 مردادماه هر روز رأس ساعت 19 در سالن سوره حوزه هنری اصفهان اجرا می‌شود.

"کوران" نام نمایشی به کارگردانی امید نیاز است که تا دوم شهریورماه هر شب رأس ساعت 20:30 در سالن اصلی تالار هنر به روی صحنه می‌رود.

"شهر هرت" نام نمایش شاد و موزیکالی به کارگردانی هادی کیانی و حسینعلی عمادی است که تا 3 شهریورماه هر شب رأس ساعت 20:30 در مجموعه باغ نور اجرا می‌شود.

نمایش کمدی "داماد خوش‌شانس 3" نیز تا 26 مردادماه هر روز رأس ساعت 18:30 در تالار فرهنگ کاشان تماشاگران را فرامی‌خواند.

پردیس سینمایی سیتی سنتر امروز میزبان اکران مستند "میرزا جواد_شرح یک عکس" و فیلم‌های "بازدم"، "تنگه ابو قریب"، "دم سرخ‌ها"، "کاتیوشا"، "دلم می خواد"، "هزارپا"، "به‌وقت خماری"، "دارکوب"، "دشمن زن" و "تگزاس" است. در پردیس سینمایی چهارباغ نیز فیلم‌های "تنگه ابو قریب"، "دم سرخ‌ها"، "من دیوانه نیستم"، "کاتیوشا"، "هزارپا"، "خاله قورباغه"، "دشمن زن" و فیلم خارجی "شاه‌دزد" اکران می‌شود.

در سینما سپاهان فیلم‌های "هزارپا" و "تگزاس" و در سینما قدس فیلم‌های "دم سرخ‌ها" و "هزارپا" را می‌توان دید. سینما فلسطین نیز همچنان فیلم‌های "هزارپا"، "تگزاس" و "دارکوب" را روی پرده دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: