• یکشنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-8494-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

در حاشیه دومین نمایشگاه عکاسی ایسنا مطرح شد؛

من و عکاسی رفیق فابریکیم...

گاهی دلت می خواهد بدون اینکه با کسی حرفی بزنی مخاطبت بی زبان باشد تا آنچه میان واقعیت و ذهن است را به راحتی به تصویر بکشی تا دیگران نیز از دریچه تصویر به واقعیات پی ببرند وحتی دلت می خواهد مات و مبهوت عکس‌ها شوی بدون اینکه صدایی بشنوی حرفهایت را  با تصویر و ذهنت رد وبدل کنی.
 
به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان، درست است که عکس زبانی برای گفتن ندارد، اما با همین بی‌زبانی‌اش گویای وقایعی‌ است که در لحظه ثبت می شود؛ وقایعی که از نگاه تیز بین یک عکاس به تصویر کشیده می شود. در دومین نمایشگاه دوسالانه عکس ایسنا به گفت وگو با چند تن از مخاطبین نشسته ایم تا از عکاسی بگویند.

 خانم صبوحی می گوید: عکس ها با مردم حرف می زنند و آنها می توانند واضح تر و گویاتر از سخنرانی ها به بیان مشکلات بپردازند، اگر اغراق نکرده باشم دیدن این تصاویر برایم تداعی خاطرات شیرین در کنار خانواده ام است . گویا همین دیروز بود که با همسرم در کنار زاینده رود و آب پر خروشش قدم می زدیم. دیدن مجموعه زاینده رود  و حال و روز اکنونش شاید در لحظه اول برایم تلخ بود اما یاد آور روزهای نخست زندگی مان است.

وی می افزاید: گاهی دلت نمی خواهد و می شود و گاهی قرعه که به نامت می افتد بدون تعجیل به سویش می روی منظورم همان مجموعه  ای است که روایتگر حادثه منا است که نمی دانی در پس این اشتیاق برای دیدن پروردگارت آیا  فرصتی برای بازگشت داری یا نه ؟!

این مخاطب در پایان می افزاید: به صورت کلی با دیدن مجموعه ها و تک عکس‌ها حس و حال خوبی داشتم و ای کاش از این نمایشگاه‌ها بیشتر در سطح شهرمان داشته باشیم.

 ادیب، دیگر مخاطب دومین دوسالانه عکاسان ایسنا با بیان اینکه برایم نگاه و زاویه دید عکاس بسیار جالب بود زیرا از زوایای مختلف به بررسی یک سوژه پرداخته اند، می گوید: برای نخستین بار است که در  نمایشگاه عکاسی این گونه به مسایل پرداخته می شود  و به نظر می‌رسد که باید از این نمایشگاه‌ها بیشتر داشته باشیم.

 وی ادامه می دهد: عکس‌ها بیانگر وقایعی هستند که ممکن است از نگاه من و شما به نظر ساده باشند اما از دید یک عکاس سوژه ای برای ثبت وقایع اند.

 آرمان که به عکاسی علاقه دارد با اشاره به اینکه موضوعات برای نمایش دادن در گالری بسیار مختلف بودند، افزود: به دعوت یکی از دوستانم به این نمایشگاه آمدم . به نظر من عکاسی یک دوست و رفیق فابریک برای همیشه است منو عکاسی سال هاست که باهم یک رفیق فابریکیم.

او ادامه می دهد: علاقه من به عکاسی باعث شد تا  به کلاس های مختلف عکاسی بروم و البته که این اشتیاق هر دفعه بیشتر می شود. با دیدن این مجموعه ها درس های بسیاری یاد گرفتم و دوست دارم از این سبک عکاسی  خبری نیز پیروی کنم.
 
 کد خبرنگار: 13025


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: