• یکشنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-8594-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/روز نمای فرهنگ و هنر نصف جهان/

اصفهان، سرآمد فرهنگ و هنر

 فیلم "عروسک کاموایی" موفق به کسب جایزه بهترین فیلم مستند در جشنواره شیکاگو آمریکا شده و خوشایندترین خبر فرهنگی 21 مردادماه را برای نصف جهانی‌ها به ارمغان آورده است. عزت‌الله پروازه کارگردانی و ابراهیم مرادی تهیه‌کنندگی این مستند را بر عهده داشته اند.

نمایشگاه‌های برپاشده

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، امروز می‌توان برای تماشای نمایشگاه دوسالانه عکس ایسنا اصفهان با عنوان "درباره ما" به نگارخانه اصفهان سیتی سنتر رفت. این نمایشگاه تا 31 مردادماه هرروز از ساعت 10 تا 22 برپاست.

"زیر پوست شهر" عنوان نمایشگاه گروهی نقاشی است که به‌تازگی در نگارخانه دیبا برپاشده و تا 28 مردادماه پذیرای علاقه‌مندان است.

نمایشگاه انفرادی نقاشی "گلاره ناصری" نیز تا ۲۴ مردادماه همه‌روزه ساعت ۱۷ تا ۲۰:۳۰ در گالری نگاه نو برپاست.

نمایشگاه گروهی عکس "سه‌گانه‌ها" تا ۲۵ مردادماه هرروز ساعت ۱۸ تا ۲۲ در گالری سایان تماشاگران را فرامی‌خواند.

گالری پژوهشکده پنج او هفت، از دیروز میزبان نمایشگاه نگارگری "ژرفای سکوت" با آثاری از مهرداد صدری شده است. این نمایشگاه تا 31 مردادماه هرروز از ساعت 17 تا 21 برپاست.

نمایشگاه "بداهه نگاری‌های عاشقانه" با آثاری از نرگس بیگ مرادی نیز در گالری دوران برپاشده که تا 23 مردادماه هرروز به‌جز جمعه‌ها از ساعت 17 تا 21 پذیرای علاقه‌مندان است.

نمایشگاه "چوبینه ها" با آثاری از بشیرعلی حسنی، تا 23 مردادماه، از ساعت 9 تا 12 و 14 تا 19:30 در خانه هنرمندان حوزه هنری برپاست. 

گالری متن تا 7 شهریورماه میزبان تور نمایشگاه گروهی "لحظه قطعی" است. این نمایشگاه را از ساعت 10 تا 13 و 17 تا 20 می‌توان دید.

گالری نقش قلم نیز تا 23 مردادماه هرروز رأس ساعت 17:30 تا 20 میزبان نمایشگاه گروهی اعضای زیر 40 سال انجمن هنرمندان نقاش اصفهان است.

نمایشگاه‌های "مروری بر آثار محمدجواد غروی" و "خزانق، گوهر پنهان" در خانه صفوی برپاشده است. این دو نمایشگاه تا 24 مردادماه از ساعت 10 تا 13 و 17 تا 23 پذیرای علاقه‌مندان به هنر است.

حراج آثاری از استادان هنرهای تجسمی ایران که از 4 مردادماه در گالری ارژنگ آغازشده، تا 20 شهریورماه هرروز از ساعت 18 تا 21 ادامه دارد.

امکان تماشای نمایشگاه گروهی "مرگ بر واقعیت" نیز تا 29 مردادماه هرروز به‌جز جمعه‌ها و سه‌شنبه‌ها از ساعت 12 تا 20 در گالری امروز میسر است.

برنامه‌های مختلف فرهنگی

امروز در پاتوق یکشنبه‌های تئاتر حوزه هنری از کتاب "شبی که گوزن‌ها در آتش سوختند" نوشتۀ محمدرضا آریا نفر رونمایی می‌شود. سپس محمدرضا رهبری درباره این اثر صحبت می‌کند و نویسندۀ این نمایشنامه نیز بخش‌هایی از آن را برای حاضران می‌خواند. این نشست رأس ساعت 18 در خانه هنرمندان حوزه هنری برپا می‌شود.

پاتوق فیلم کوتاه اصفهان امروز پس از وقفه‌ای چندماهه آغاز به کارکرده و بنا دارد رأس ساعت 16:30 فیلم‌های کوتاه «وحشی»،«عافیت»، «ارباب حلقه‌ها»، «خانه پدری»، «او»، «چتر خاکستری»، «نرمش» را در مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان اکران و از عوامل ساخت این فیلم‌ها تقدیر کند.

نمایش‌های روی صحنه

اجرای نمایش "اکیپ" به نویسندگی محمدصادق خیمه کبود و کارگردانی محسن آقا قدیری از 19 مردادماه در خانه تئاتر کاشان آغازشده است. این نمایش هر شب رأس ساعت 20:30 به روی صحنه می‌رود.

نمایش عروسکی "یک سبد صبوری" به کارگردانی رزیتا کروندی نیز تا 25 مردادماه هرروز رأس ساعت 19 در سالن سوره حوزه هنری اصفهان اجرا می‌شود.

نمایش کمدی "داماد خوش‌شانس 3" تا 26 مردادماه هرروز رأس ساعت 18:30 در تالار فرهنگ کاشان تماشاگران را فرامی‌خواند.

سالن نمایش اصفهان تا 29 مردادماه هر شب رأس ساعت 20:30 میزبان نمایش "نگاهمان می‌کنند" به کارگردانی معین‌الدین عشاقی است.

"کوران" نام نمایشی به کارگردانی امید نیاز است که تا 2 شهریورماه هر شب رأس ساعت 20:30 در سالن اصلی تالار هنر به روی صحنه می‌رود.

نمایش "افرا" به کارگردانی احسان جانمی، تا 3 شهریورماه هرروز رأس ساعت 19:45 در سالن اصلی مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان اجرا می‌شود.

"شهر هرت" نام نمایش شاد و موزیکالی به کارگردانی هادی کیانی و حسینعلی عمادی است که تا 4 شهریورماه هر شب رأس ساعت 20:30 در مجموعه باغ نور به روی صحنه می‌رود.

فیلم‌های روی پرده

امروز در سینما سپاهان فیلم‌های "تنگه ابو قریب"، "هزارپا" و "تگزاس" اکران می‌شود. سینما قدس فیلم‌های "دم سرخ‌ها" و "هزارپا" و سینما فلسطین نیز فیلم‌های "تنگه ابو قریب"، "هزارپا"، "تگزاس" و "دارکوب" را روی پرده دارد. سینما فرهنگیان نیز همچنان میزبان اکران خاله "قورباغه" و "تگزاس" است.

پردیس سینمایی سیتی سنتر امروز مستند "میرزا جواد_شرح یک عکس" و فیلم‌های "تنگه ابو قریب"، "دم سرخ‌ها"، "کاتیوشا"،"هزارپا"،"دارکوب"، "شماره 17 سهیلا"، "شاه‌دزد"، "دشمن زن" و "تگزاس" را اکران می‌کند و در پردیس سینمایی چهارباغ نیز می‌توان فیلم‌های "تنگه ابو قریب"، "دم سرخ‌ها"، "من دیوانه نیستم"، "کاتیوشا"، "هزارپا"، "خاله قورباغه"، "دشمن زن" و فیلم خارجی "شاه‌دزد" را دید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: