• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-8494-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/روز نمای فرهنگ و هنر نصف جهان/

بر تارک هنر

در آستانه روز ملی سینما، نمایندگان اصفهان از شصتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان ملایر با دست پر برگشتند و کام سینمای اصفهان را شیرین کردند. در بخش تصویربرداری این جشنواره، محمدصادق داوری برای فیلم "فنگ‌شویی وارونه"، در بخش صدا، علی کاظمی نژاد و علیرضا نکو لعل برای فیلم " 13769" و در بخش بهترین فیلم داستانی، زیور حجتی برای فیلم "فنگ شویی وارونه" برگزیده شناخته شدند.

جایزه ویژه هیئت‌داوران نیز به ایمان توفیقی کیا سوژه مستند "دایره کوچک ما" به کارگردانی محمد فاضل پور ابوطالب تعلق گرفت. اصفهانی‌ها در بخش عکس نیز خوش درخشیدند. در این جشنواره از امین دهقان و بابک مهر افشار تقدیر شد و دیپلم افتخار هم در دستان محمدحسین پاک‌دل از خمینی‌شهر جای گرفت. 

نمایشگاه‌های برپاشده

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، نمایشگاه نقاشی "گذار" با آثاری از مرضیه گلستانه از امروز در گالری کوثر برپا می‌شود. این نمایشگاه را تا 27 شهریور ماه هر روز از ساعت 9 تا 13 و 17 تا 19 می‌توان دید.

امروز آخرین روز برپایی این نمایشگاه‌هاست:

نمایشگاه نقاشی "محمود حشمتی نژاد" در گالری نقش خانه مجتمع سوره که از ساعت 9 تا 12 و 16 تا 19 پذیرای دوستداران هنر است.

نمایشگاه و فروشگاه آثاری از استادان هنرهای تجسمی ایران که از ساعت 18 تا 21 تماشاگران را به گالری ارژنگ فرامی‌خواند.

برای دیدن این نمایشگاه‌ها نیز فقط تا 21 شهریورماه فرصت هست:

نمایشگاه "خوشنویسی خط نقاشی"  که ساعت 10 تا 13 و 18 تا 22 در نگارخانه سیتی سنتر میزبان علاقه‌مندان است.

نمایشگاه گروهی "سایه سپید" که از ساعت 10 تا 13 و 17 تا 23 در خانه تاریخی صفوی برپاست.

تا 22 شهریورماه نمایشگاه عکس "یاس کبود" با آثاری از آرمان رضایی را هر روز از ساعت 17 تا 21 در گالری پژوهشکده پنج او هفت می‌توان دید.

بازدید از نمایشگاه گروهی "رنگ در عکاسی خیابانی" نیز تا 22 شهریورماه هر روز از ساعت 10 تا 22 در گالری نگرش میسر است.

نمایشگاه "به زمان زاون" با پوسترهایی از آرشیو شخصی زاون قوکاسیان تا 23 شهریور ماه هرروز از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 20 تماشاگران را به موزه هنرهای معاصر اصفهان فرامی‌خواند.

برای دیدن نمایشگاه "Time for Change" تا 26 شهریورماه فرصت هست. این نمایشگاه هر روز به‌جز سه‌شنبه‌ها از ساعت 17 تا 21 در گالری گذار برپاست.

نمایشگاه "11 نگاه" با آثاری از برگزیدگان مسابقه "از حیات تا ممات" را نیز تا 13 مهر هرروز از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 20 در موزه هنرهای معاصر اصفهان می‌توان دید.

برنامه‌های مختلف فرهنگی

امروز فرهاد بردبار، نویسنده کتاب "شوماخر همیشه اینجاست" رأس ساعت 18 به شهر کتاب اصفهان می‌آید. علی خدایی، بردبار را همراهی می‌کند و علاوه بر گپ و گفت، بخشی از فیلم‌های او نیز در این برنامه نمایش داده می‌شود.

کارگاه "آموزش منوی دوربین canon" با حضور مسیح باغبان به همت کانون عکس اصفهان امروز رأس ساعت 17 در سالن سینما تک فرشچیان برگزار می‌شود.

نمایش‌های روی صحنه

اجرای نمایش "ناتان و تبیلت" به نویسندگی بری برمنج و کارگردانی هادی محرابی به‌تازگی در مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان آغازشده است. این نمایش را تا 23 شهریورماه هرروز رأس ساعت 19 می‌توان دید.

فیلم‌های روی پرده

امروز در پردیس سینمایی سیتی سنتر مستند "چاووش از درآمد تا فرود" و فیلم‌های "پاپ"،  "وینچستر"، "یک کیلو و بیست‌ویک گرم"، "آخرین بار کی سحر را دیدی؟"، "چراغ‌های ناتمام"، "راه رفتن روی سیم"، "شعله‌ور" و "تنگه ابو قریب" را می‌توان دید.

سینما فلسطین فیلم‌های "تنگه ابو قریب"، "شعله‌ور"، سینما سپاهان فیلم‌های "شعله‌ور"، "تنگه ابو قریب"، "داش آکل"، سینما فرهنگیان فیلم‌های "تنگه ابو قریب"، "خاله قورباغه" و "هزارپا" و سینما قدس فیلم‌های "دم سرخ‌ها" و "هزارپا" را روی پرده دارد.

پردیس سینمایی چهارباغ نیز میزبان اکران فیلم‌های "چراغ‌های ناتمام"، "یک کیلو و بیست‌ویک گرم"،"داش آکل"، "پشت دیوار سکوت"، "شعله‌ور"،"تنگه ابو قریب" و "وینچستر" است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: