• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-8994-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/روز نمای فرهنگ و هنر نصف جهان/

سر چشمه هنر

ثبت پنج اثر طبیعی و یک اثر ناملموس شهرستان نطنز در فهرست آثار ملی کشور، خوب‌ترین خبر فرهنگی بیست و یکم شهریورماه است. چشمه آب سرخ فریزهند، درخت چنار کهن‌سال مقابل مسجد جمعه، درخت چنار محله رهن، درخت چنار بازار، درخت چنار روستای طار در شهرستان نطنز و مهارت ساخت و کارکردهای آیینی عروسک در منطقه بادرود، اکنون اعتبار ملی دارند. برای درخت و چشمه و عروسک، در این سال‌های خشک بی‌باران بی‌عاطفه، چه چیزی بهتر از این‌که بنی‌بشر، مثل یک میراث ارزشمند به آن‌ها نگاه کند و در حفظ و نگهداری‌شان بکوشد؟

نمایشگاه‌های برپاشده

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، نمایشگاه "نقاشی و عکاسی" امروز در نگارخانه سیتی سنتر گشایش می‌شود. این نمایشگاه تا 28 شهریور برپاست و هرروز از ساعت 10 تا 22 می‌توان از آن بازدید کرد.

 امروز آخرین روز برپایی این نمایشگاه‌هاست:

نمایشگاه "خوشنویسی خط نقاشی"  که ساعت 10 تا 13 و 18 تا 22 در نگارخانه سیتی سنتر میزبان علاقه‌مندان است.

نمایشگاه گروهی "سایه سپید" که از ساعت 10 تا 13 و 17 تا 23 در خانه تاریخی صفوی برپاست.

تا 22 شهریورماه نمایشگاه عکس "یاس کبود" با آثاری از آرمان رضایی را از ساعت 17 تا 21 در گالری پژوهشکده پنج او هفت می‌توان دید.

بازدید از نمایشگاه گروهی "رنگ در عکاسی خیابانی" نیز تا 22 شهریورماه هرروز از ساعت 10 تا 22 در گالری نگرش میسر است.

نوزدهمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی اصفهان تا 23 شهریور در باغ‌موزه چهل‌ستون برپاست و از ساعت 9 تا 13 و 17 تا 22 هرروز می‌توان به تماشای آن رفت.

نمایشگاه "به زمان زاون" با پوسترهایی از آرشیو شخصی زاون قوکاسیان تا 23 شهریورماه هرروز از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 20 تماشاگران را به موزه هنرهای معاصر اصفهان فرامی‌خواند.

برای دیدن نمایشگاه "Time for Change" تا 26 شهریورماه فرصت هست. این نمایشگاه هرروز به‌جز سه‌شنبه‌ها از ساعت 17 تا 21 در گالری گذار برپاست.

نمایشگاه نقاشی "گذار" با آثاری از مرضیه گلستانه تا 27 شهریورماه هرروز از ساعت 9 تا 13 و 17 تا 19 تماشاگران را به گالری کوثر فرامی‌خواند.

نمایشگاه "11 نگاه" با آثاری از برگزیدگان مسابقه "از حیات تا ممات" را نیز تا 13 مهر هر روز از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 20 در موزه هنرهای معاصر اصفهان می‌توان دید.

برنامه‌های مختلف فرهنگی

کانون داستان‌نویسی بهانه روایت، برنامه امروز خود را به نمایشنامه خوانی "به روایت سگ زرد برادر شغال" اختصاص داده است. این نمایشنامه خوانی رأس ساعت 18:30 در خانه خورشید برپا می‌شود.

نشست "شب برج‌های کبوتر و اصفهان" با حضور علی دهباشی و محمد سعید محصصی به همت حوزه هنری رأس ساعت 17 در عمارت سعدی برگزار می‌شود.

موسسه رویش مهر که برگزاری سلسله نشست‌هایی را در واکاوی انتقادی مهاجرت بر عهده دارد، نشست این هفته خود را به پخش مستندهایی درباره وضعیت مهاجران افغانستانی در ایران اختصاص داده است. "از خشت تا سرشت"، "مسوا خواهر من" و "آواز" با حضور عطا محمدی، کارگردان این مستندها رأس ساعت 18 امروز در این موسسه اکران می‌شود.

نمایش‌های روی صحنه

اجرای نمایش "ناتان و تبیلت" به نویسندگی بری برمنج و کارگردانی هادی محرابی به‌تازگی در مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان آغازشده است. این نمایش را تا 23 شهریورماه هرروز رأس ساعت 19
 می‌توان دید.

فیلم‌های روی پرده

امروز در پردیس سینمایی سیتی سنتر مستند "چاووش از درآمد تا فرود" و فیلم‌های "وینچستر"، "یک کیلو و بیست‌ویک گرم"، "آخرین بار کی سحر را دیدی؟"، "چراغ‌های ناتمام"، "راه رفتن روی سیم"، "شعله‌ور" و "تنگه ابو قریب" اکران می‌شود.

پردیس سینمایی چهارباغ، میزبان اکران فیلم‌های "چراغ‌های ناتمام"، "یک کیلو و بیست‌ویک گرم"، "آخرین بار کی سحر را دیدی؟"، "داش آکل"،"شعله‌ور"،"تنگه ابو قریب" و "وینچستر" است.

سینما فلسطین فیلم‌های "تنگه ابو قریب"، "شعله‌ور"، سینما سپاهان فیلم‌های "شعله‌ور"، "تنگه ابو قریب"، "داش آکل"، سینما فرهنگیان فیلم‌های "تنگه ابو قریب"، "خاله قورباغه" و "هزارپا" و سینما قدس فیلم‌های "تنگه ابوقریب"، "هزارپا" و "دارکوب" را روی پرده دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: