• جمعه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 976-9394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در آران و بیدگل

همزمان با مراسم جهانی شیرخوارگان حسینی، آران و بیدگل شاهد حضور پر رنگ مادران و نوزدان در همایش بزرگ حسینی بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در آران و بیدگل٬ مراسم معنوی و مذهبی شیرخوارگان همزمان با سراسر کشور در تکایا و حسینه های شهر و روستاهای آران وبیدگل با شکوه خاصی برگزار شد.

در این مراسم که چندین سال از برگزاری آن می گذرد مادران، نوزادان خود را به یاد طفل دشت کربلا حضرت علی اصغر(ع) به مراسم می آورند تا در اوج  کودکی با ایثار و گذشت آشنا شوند.

این مراسم هر ساله در اولین جمعه ماه محرم الحرام همزمان با ایران در سایر کشورهای جهان نیز برگزار می شود تا با این مراسم نمادین اوج ذلت یزیدیان و تنهایی و غریبی امام حسین (ع) و مظلومیت فرزندان و نوادگان رسول خدا (ص) بر جهانیان اثبات شود و دنیا بداند برای اثبات حق گاهی لازم است جان٬ مال٬ فرزند و ناموس خود را فدای عقیده و دین کند، اما دست از آرمان خود نکشد.

به گزارش ایسنا٬ در مراسم امروز که در شهرهای آران، بیدگل٬ ابوزیدآباد٬ نوش آباد٬ یزدل و سایر روستاها برگزار شد. مادران همنوا با مداحان اهل بیت (ع) به سر و سینه زدند و بر مظلومیت خاندان رسول خدا و طفل کوچک کربلا وا حسینا٬ وا ویلا٬ یا محمد و هیهات منا الذله فریاد کشیدند و اعلام کردند ما مادران ایران برای احیای اسلام و به پیروی از فرزند رسول خدا، فرزند کوچکمان را در راه دین خدا فدا می کنیم.

کد خبرنگار:13094


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: