• شنبه ۲۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-9494-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

در "هفتک" چه گذشت؟

دبیر همایش "هفتک" گفت: هفتک، مخفف همایش فصلی تئاتر کوتاه شاهین‌شهر است که باهدف شناسایی و معرفی استعدادهای حوزه هنر نمایش این شهرستان برگزار می‌شود.

رضا توماری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، پیرامون برگزاری این همایش اظهار کرد: نخستین دوره همایش فصلی تئاتر کوتاه شاهین‌شهر دی‌ماه سال گذشته برگزار شد و دومین دوره آن نیز 17 شهریورماه با تقدیر از شرکت‌کنندگان به کار خود پایان داد. هدف از برگزاری این همایش نیز شناسایی و معرفی استعدادهای حوزه هنر نمایش شهرستان است.

وی با اشاره به جزییات برگزاری این همایش گفت: از زمان اعلام فراخوان تا پایان مهلت داده‌شده، 46 متن نمایشی به دبیرخانه ارسال شد که 30 اثر مورد تائید هیئت بازخوانی شامل اکبر کشانی، هومن حیدری و مریم معلایی قرار گرفت و در نهایت هیئت بازبینی شامل جمشید ترکیان، سید مرتضی طباطبایی و هادی عسکری، 11 اثر را در بخش‌های شهروندی، آزاد و تجربی مجاز به شرکت در مرحله نهایی دانستند.

دبیر جشنواره هفتک نام کارگردانانی که لوح تقدیر این همایش را دریافت کردند این‌گونه شرح داد: مهسان همتی زاده برای نمایش خیابانی «خواستن توانستن است» و «اشک بارون»، اسدالله بابایی برای نمایش «کی به کیه»، مژگان کوهی برای نمایش «این خانه خراب است»، رؤیا زیرک قشقایی برای نمایش «گذشتن از سایه‌ها»، سهیل شاب برای نمایش «آب جوانه زندگی»، بهرام همتی برای نمایش «لقمه‌ای نان تکه‌ای دل»، محمدحسن رحیمی برای نمایش «یک دور باطل در سفری بی‌انتها»، زهرا سادات مظفری برای نمایش «سطل زباله‌ای که باعث جدایی من از او شد»، فرینا مهرآذر برای نمایش «ده هزار نخ سیگار»، علی گنجی برای نمایش «پشت رؤیاها»، علی حسن‌زاده برای نمایش «میم پ کاف» و ابراهیم کمالی برای نمایش «بودن یا نبودن رامین»  موردتقدیر قرار گرفتند.

 وی افزود: در آیین اختتامیه این جشنواره علاوه بر تقدیر از گروه‌های نمایشی، از یونس آبسالان و جهانبخش سلطانی نیز به‌پاس یک‌عمر فعالیت تئاتری تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: