• دوشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آذری‌جهرمی: خلاقیت، خمیرمایه پیشرفت است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای اینکه دیجیتال سهم قابل توجهی از اقتصاد کشور را به خود اختصاص دهد باید نهادسازی کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه سفر به اصفهان و در شهرک علمی و تحقیقاتی این کلانشهر اظهار کرد: خمیرمایه پیشرفت و توسعه، خلاقیت است. به همین دلیل باید در راستای ایجاد جغرافیای در همه شهرستان‌ها تلاش کنیم.

وی ادامه داد: اگر قصد داریم دنیای دیجیتال، سهم قابل قابل توجهی از اقتصاد کشور را به خود اختصاص دهد باید به سمت ساخت نهادهایی با اکوسیستم و زیست‌بوم مستعد توسعه دیجیتال حرکت کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نقش پارک‌های علم و فناوری در این زمینه و ساخت نهادهای این چنین بسیار مهم است. پارک‌های علم و فناوری به الگوهای خوبی برای بهبود شرایط تبدیل شده‌اند.

همچنین مهدی ابطحی- رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت: بیش از هفت هزار دانشجو در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مشغول به کار هستند. 470 تحصیل‌کرده در مقطع دکتری هستند و این آمار با هزینه‌های مالی محدودی به دست آمده است.

وی ادامه داد: بخش زیادی از گردش مالی شرکت به دلیل صادرات محصولات پزشکی و تکنولوژی‌های زراعی است که موجب مطرح شدن و نمایش توانایی‌های شهرک شده‌اند. 

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اشاره به نشست IASP که در شهریورماه سال جاری با حضور 50 کشور در اصفهان برگزار شد، افزود: وجه بین‌المللی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز به خوبی رشد کرده و امروز اقدامات قابل تقدیری در این زمینه انجام می‌دهد. 

به گزارش ایسنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در انتهای بازدید از شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان از چهار محصول مدیریت رویدادها و تحلیل ترافیک شبکه، سامانه رای گیری الکترونیک امن، دیواره آتش کاربردی های تحت وب و صندوق مجازی پست ایرانیان رونمایی کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: