• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-1895-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

انصاری فرد:

توسعه صنعت گردشگری بهترین ابزار دفاعی در برابر تهاجم فرهنگی است

معاون اجرایی مرکز خدمات ایرانیان خارج از کشور گفت: فعالان گردشگری و میراث تاریخی باید با تهیه شناسنامه آثار و صنایع دستی هر منطقه، اطلاعات فرهنگی و تمدنی هر گوشه از ایران را به دیگران منتقل کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در کاشان، حسین انصاری فرد در آیین رونمایی از پیه سوز بازسازی شده شهر زیرزمینی نوش آباد اظهار کرد: توسعه صنعت گردشگری به ویژه در بخش صنایع دستی و ترویج فرهنگ و آیین های ایرانی و اسلامی، بهترین ابزار دفاعی، در برابر تهاجم فرهنگی دشمن است.

وی افزود: بازسازی و مشابه سازی آثار تاریخی و صنعتی سازی آنها می تواند باعث رونق اقتصادی جامعه شده و با اتکا به هنر و نیروی شهروندان بتوانیم استقلال فرهنگی و اقتصادی خود را حفظ کنیم.

انصاری فرد تصریح کرد: میراث فرهنگی و بناهای تاریخی، نمونه های بارز تمدن و دانش بشری است و برنامه ریزی برای اشاعه فرهنگ و تمدن غنی و باستانی این مرز و بوم در قالب شناساندن بناهای میراثی و تاریخی است .

این کارشناس میراث فرهنگی گفت: شور و نشاط شهروندان یک منطقه به ویژه نسل جوان، یک فرصت و یک بازوی مطمئن برای توسعه شهر و جامعه است که همواره مورد تایید و تاکید دولت نیز بوده است.

به گزارش ایسنا، بیش از یکصد اثر تاریخی در شهر تاریخی نوش آباد، در شمالی ترین نقطه استان اصفهان وجود دارد که یکی از آنها، مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش آباد است که در سال 83 شناسایی شد و به عنوان بزرگترین معماری دستکند جهان در فهرست میراث ملی کشور ثبت شده است و طی کاوش های انجام شده در این مجموعه، آثار متنوعی به دست آمده است که پیه سوز، قدح، قوری، آبخوری و کاسه از جمله آنهاست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: