• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-2390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

طب سوزنی، درمان نازایی نیست

یک پزشک طب سوزنی با اشاره به ادعای برخی افراد در شبکه‌های مجازی مبنی بر درمان نازایی با طب سوزنی گفت: مردم نباید گول این افراد را بخورند چرا که نازایی قطعا با طب سوزنی درمان نمی‌شود.

مجید آویژگان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، با اشاره به اینکه نازایی به چندین علت مختلف ایجاد می‌شود، اظهار کرد: برای نمونه مشکلات روحی و روانی، مشکلات رحم، تخمدان و لوله‌های فالوپ در ایجاد نازایی موثر است.

وی با اشاره به اینکه  طب سوزنی عمدتا بر روی اعمال ارگان‌های بدن تاثیر می‌گذارد و برای نمونه اگر خانمی رحم دو شاخ و یا تخمدان‌های از کار افتاده به صورت زودرس داشته باشد طب سوزنی در این زمینه نمی‌تواند تاثیرگذار باشد، ادامه داد: البته چینی‌ها معتقدند که حتی با وجود این دو عامل باروری امکان پذیر است، اما از نظر علم تقریبا غیرممکن است. 

این پزشک طب سوزنی، تصریح کرد: فردی که رحم دو شاخه و نازایی دارد با طب سوزنی باردار نمی‌شود، اما در مواردی که عملکرد دستگاه تناسلی زنان شامل تخمدان، رحم و لوله‌های مربوطه اشکال عملکردی نداشته باشند طب سوزنی می‌تواند موثر باشد.

آویژگان با بیان اینکه متاسفانه عده‌ای ادعا می‌کنند که می‌توانند از این طریق نازایی را درمان کنند، خاطرنشان کرد: مردم فریب این وعده‌ها را نخورند، زیرا طب سوزنی تنها بر عملکرد دستگاه تناسلی زنان در صورتی که سالم باشد و نیاز به محرکه داشته باشد موثر است. 

 کدخبرنگار: 13025

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: