• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-3394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یک گام تا انتخابات تئاتری‌ها

دور دوم و نهایی انتخابات شورای انجمن هنرهای نمایشی اصفهان، سه‌شنبه 10 مهرماه رأس ساعت 15 در هنرستان هنرهای زیبای پسران برگزار می‌شود.

هوشنگ جمشیدیان مدیر انجمن هنرهای نمایشی اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان پیرامون برپایی این انتخابات اظهار کرد: اعضای 41 گروه نمایشی ثبت‌شده استان، می‌توانند روز سه‌شنبه با مراجعه به هنرستان هنرهای زیبای پسران در مرحله دوم و نهایی انتخابات شورای انجمن هنرهای نمایشی استان شرکت کنند.

 وی افزود: آقایان ایرجی و مستخدمی به‌عنوان نمایندگان تهران به همراه نمایندگانی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و اعضای شورای سابق انجمن هنرهای نمایشی در این انتخابات حضور خواهند داشت.

جمشیدیان با اشاره به اینکه انتظار می‌رود حدود 200 هنرمند در این انتخابات مشارکت فعال داشته باشند گفت: مجمع عمومی با نصف به‌علاوه یک اعضا رسمیت پیدا می‌کند و چون این دور دوم انتخابات است، به حدنصاب نرسیدن تعداد رأی‌دهندگان، تأثیری در تمدید آن ندارد. بنابراین امیدواریم با همه هنرمندانی که از فروردین‌ماه امسال منتظر برپایی این انتخابات بودند در روز رأی‌گیری دیدار کنیم.

مدیر انجمن هنرهای نمایشی اصفهان ادامه داد: نتیجه انتخابات بلافاصله پس از اتمام رأی‌گیری اعلام می‌شود و پنج نفر به‌عنوان اعضای اصلی شورا به همراه یک بازرس و یک عضو علی‌البدل معرفی خواهند شد.

جمشیدیان همچنین از در نظر گرفتن تسهیلاتی برای حضور هنرمندان شهرستانی در این انتخابات خبر داد و گفت: از هر گروه نمایشی که در شهرستان‌ها فعالیت دارند، دو نفر می‌توانند به نیابت از دیگران در انتخابات شرکت کنند، به این شرط که هنرمندان در اداره ارشاد شهرستان خود به این افراد وکالت داده باشند و برگ وکالت‌نامه یا برای اداره کل ارشاد استان پست شده و یا روز انتخابات همراه فرد رأی‌دهنده باشد.

وی افزود: به دلیل مشکلات اقتصادی نیز تصمیم گرفتیم هزینه ایاب و ذهاب هنرمندانی که به‌صورت گروهی از شهرستان‌ها برای رأی دادن تشریف می‌آورند را پرداخت کنیم.  

جمشیدیان روند برگزاری انتخابات شورای انجمن هنرهای نمایشی استان را چنین شرح داد: از ساعت 15 تا 16، نامزدهای این انتخابات برنامه خود را در حضور دیگران بیان می‌کنند و سپس رأی‌گیری آغاز می‌شود. افراد انتخاب‌شده می‌توانند مدیرکل انجمن هنرهای نمایشی استان را برای دو سال آینده از بین خود یا از بیرون انتخاب کنند و صدور حکم شورای جدید نیز حدود یک ماه طول می‌کشد که امید است در این فاصله بین شورای قدیم و جدید همکاری برقرار باشد.

وی با تأکید بر اینکه انجمن هنرهای نمایشی متکی بر خود است و نباید امکانات آن را با نهادهای دولتی یکسان دانست اظهار کرد: استان اصفهان اولین استانی است که انتخابات انجمن خود را به‌صورت شورایی برگزار می‌کند و امید است افرادی که هم از نظر فکری و هم ازنظر اجرایی قوی هستند به این انجمن ورود پیدا کنند تا بتوانند با مشارکت و همدلی در جهت رفع مشکلات تئاتر استان قدم بردارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: