• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-3090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نمای شهری متاثر از برخی رفتارهای انسانی است

معاون معماری و شهرسازی شهرداری اصفهان گفت: بازدید دانشجویان از نمایشگاه‌های مرتبط با صنعت ساختمان سازی می‌تواند آن ها را با مصالح و متریال های روز دنیا آشنا کند و در نتیجه در طراحی های خود رویکردهای جدید و خلاقانه معماری را به‌کارگیرند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، احمد حسینی نیا در بازدید از نمایشگاه صنعت ساختمان اظهار کرد: یکی از مقوله های ساخت و ساز، نماسازی است که برخی رفتارهای انسانی در فضای شهری متاثر از تصویر ذهنی آنها از نمای شهری و جداره سازی ها است.

وی افزود: اگر نماسازی به صورت مثبت و منفی ارزیابی شود و نماسازی منطبق بر مفاهیم اصیل و معماری نزدیک تر باشد اغتشاش بصری کمتر است و اصول تعادل ریتم تکرار در پروسه مواجه باشیم شکل گیری رفتار متناسب خواهد بود؛ اما اغتشاش بصری که در اثر ناهمگونی نماها و عدم استفاده صحیح از مصالح در جداره سازی شهری ایجاد می شود باعث بروز رفتارهای نامناسب و ناهمگونی های رفتاری در فضای شهری شده که دارای اهمیت بسیار است.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری اصفهان تصریح کرد: اصفهان از پیشینه تاریخی و معماری غنی مکتب اصفهان برخوردار است و باتوجه به شرایط اقلیمی این شهر باید در به‌کارگیری مصالح ساختمانی متناسب با اقلیم وهمچنین به کاربردن هارمونی لازم با مولفه های معماری اصفهان در ساخت وسازها توجه کرد.

حسینی نیا معتقداست که برای نماسازی از فناوری های نوین و تکنولوژی روز هم غافل نشویم همچنین معماران و طراحان برای ساختمان سازی و جلوگیری از هدر رفت انرژی از مقررات ملی ساختمان با نگاه فنی، باید مدیریت انجام این کار را با تفکر خلاقانه خود، توجه به معماری اصیل و فناوری های نو به پیش ببرند.

وی با اشاره به اینکه برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی علاوه بر کمک به معماران وطراحان، برای دانشجویانی که در فضاهای دانشگاهی تحصیلات آکادمیک گذرانده‌اند نیز مفید است، خاطر نشان کرد: دانشجویان با بازدید از این نمایشگاه‌ها می‌توانند با مصالح و متریال های روز دنیا آشنا شوند و در نتیجه در طراحی های خود رویکردهای جدید و خلاقانه معماری را به‌کارگیرند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: