• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-5495-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مونسان اعلام کرد:

افزایش ۵۱ درصدی ورود گردشگر خارجی در شش ماه اول

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با وجود تهدیدهای آمریکا، ورود گردشگر خارجی به ایران، در شش ماه اول سال جاری، بیش از 51 درصد افزایش داشت که با توجه به رشد چهار درصدی در سال گذشته، این میزان رشد گردشگر، شاخص بی نظیری طی چند دهه گذشته است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در کاشان، علی اصغر مونسان در همایش نجوم و گردشگری فضاپایه در نیاسر اظهار کرد: با هدف توسعه زیرساخت های گردشگری، ساخت هتل در دولت تدبیر و امید رشد قابل توجهی داشت به طوری که هتل های چهار و پنج ستاره از 125 هتل در آغاز دولت به رقم 158 رسیده که امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم به 240 هتل برسد.

وی تصریح کرد: با اجرای یک هزار و 900 طرح گردشگری به ارزش به ۴۳۰ هزار میلیارد ریال (43 هزار میلیارد تومان) حجم سرمایه گذاری آن است که از طریق صندوق توسعه ملی وام ارزان در اختیار سرمایه گذاران قرار گرفته است.

معاون رئیس جمهور تاکید کرد: حوزه گردشگری، یک حوزه فرابخشی است و نیازمند به همکاری با بخش های مختلف تا ابعاد گوناگون آن توسعه پیدا کند که تاکنون توانسته بهترین امکانات را در زمینه اشتغال و درآمدزایی فراهم کند.

وی افزود: سرباز هخامنشی بعد از 80 سال با همیت ایرانیان خارج از کشور پنج روز قبل از حراج با اقدامات وزارت خارجه حکم توقیف و حراج گرفت و با ارائه مستندات به مالکیت کشورمان درآمد و یکشنبه ۱۵ مهرماه در موزه ملی رونمایی شده و پس از نمایش در شهرهای مختلف از جمله اصفهان، به جایگاه اصلی خود در تخت جمشید باز خواهد گشت.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: صنعت گردشگری علاوه بر ارزآوری، می تواند در تعامل بین دولت ها نیز نقش موثری ایفا کند و هریک از گردشگران خارجی به عنوان سفیر برای معرفی ایران باشند.

به گزارش ایسنا، همایش یک روزه نجوم و گردشگری فضاپایه با حضور وزیر ارتباطات و رئیس سازمان میراث فرهنگی و جمعی از مسئولان استان اصفهان و شهرستان کاشان در شهر سبز نیاسر برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: