• شنبه ۱۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-3791-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تاکید یک اقتصاددان:

حفظ اقتدار دولت مشروط به کنترل نرخ ارز است

استاد اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان گفت: دولت برای حفظ اقتدار خود باید نسبت به کنترل وضعیت اقتصادی و در رأس آن نرخ ارز هرچه زودتر اقدام کند.

همایون رنجبر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، در خصوص نوسانات نرخ ارز، اظهار کرد: هر رخدادی که در عرصه سیاست خارجی رخ دهد مشروط به این است که دولت ما اقتدار خود را نزد مردم و دنیا حفظ کند تا بتواند از موضع قدرت عمل کند.

وی افزود: این امر مشروط به کنترل وضعیت اقتصادی و نرخ ارز است تا علاوه بر ایجاد ثبات در کشور، دولت را از پشتوانه مردمی برخوردار کند.

استاد اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان درباره اینکه نرخ واقعی ارز چقدر است، گفت: اعلام نرخ واقعی ارز، نیازمند تحقیقی گسترده است، هرچند که نرخ نهایی ارز از سوی دولت تعیین شده و آن را بر اساس ذخایر ارزی و توانایی بانک مرکزی برای دخالت در بازار بین 10 تا 12 هزار تومان تعیین کرده است.

رنجبر با بیان اینکه تثبیت نرخ ارز منجر به پیشگیری از سفته‌بازی و سوءاستفاده‌های اقتصادی می‌شود، تصریح کرد: این موضوع به تولیدات داخلی کمک بسیار زیادی می‌کند، به ویژه اگر دولت در کنار این مسئله، سیاست‌های درآمدی را در پیش بگیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: