• شنبه ۱۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-7195-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

FATF فردا در دستور کار مجلس

صفاری: تحریم‌های آبان ماه آمریکا، فقط جنبه تبلیغاتی دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: تحریم‌های آبان ماه که آمریکایی‌ها از آن دم می‌زنند فقط جنبه تبلیغاتی دارد چون عملاً همه تحریم‌های مد نظر آن‌ها اعمال شده است.

مرتضی صفاری نطنزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در نطنز، اظهار کرد: تحریم‌های شدیدی که آمریکایی‌ها از آن سخن می‌گویند و قرار است از آبان ماه سال جاری آغاز شود، فقط جنبه تبلیغاتی دارد و آن‌ها تحریم‌های مد نظرشان را از مرداد ماه آغاز کرده‌اند.

وی افزود: آمریکایی‌ها زمانی که از برجام خارج شدند، تحریم‌های یک جانبه مد نظرشان را وضع کردند و دیگر چیزی نمانده که بخواهند وضع کنند و همه این‌ها جنبه تبلیغاتی دارد که می‌گویند چند تحریم دیگر مانده است.

نماینده مردم نطنز در مجلس در پاسخ به این سؤال که فردا قرار است پیرامون لوایح FATF چه اقدامی انجام شود؟ گفت: فردا قرار است با حضور کارشناسانی خارج از مجموعه مجلس در مجلس شورای اسلامی، لوایح FATF که CFT یا همان کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم است در دستور کار مجلس قرار گیرد.

وی تصریح کرد: قرار است که جوانب این موضوع و تصویب یا عدم تصویب آن در مجلس بررسی شود و مشخص نیست که این طرح تصویب خواهد شد یا نه و همه چیز در آینده مشخص می‌شود.

صفاری خاطرنشان کرد: از طرفی دولت، مجموعه اقتصادی کشور، اتاق بازرگانی و سفرای ایران و همچنین بانک مرکزی اصرار به تصویب آن دارند چراکه با مشکلاتی در حوزه‌های مختلف دست به گریبان هستند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: از طرفی هم نگرانی‌هایی در بخش‌های مختلف جامعه وجود دارد و بنابراین در مجلس تصمیم‌گیری خواهد شد که FATF و لوایح آن تصویب شود یا خیر.

کد خبرنگار: 13093انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: