• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-3492-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یک فعال سیاسی:

نپذیرفتن FATF خود تحریمی است

سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان اصفهان گفت: با تحریم‌های جدید آمریکا و نپیوستن به این کنوانسیون در مبادلات بانکی دچار مشکل می‌شویم و در نتیجه اقتصاد کشور دچار چالش بزرگ‌تر می‌شود. بنابراین منافع ملی ایجاب می‌کند که مجلس FATF را تصویب کند.

حیدرعلی حجتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، در خصوص بررسی FATF در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: همان‌گونه که در افکار عمومی مطرح است و کارشناسان به آن اعتقاد دارند اگر ایران FATF را نپذیرد، دست به خود تحریمی زده‌ایم. این لایحه گروه اقدام مالی است که اکثر کشورها به آن پیوسته‌اند و اگر ما آن را تصویب نکنیم محدودیت‌های بانکی زیادی برای کشور به وجود می‌آید.

وی افزود: با تحریم‌های جدید آمریکا و نپیوستن به این کنوانسیون در مبادلات بانکی دچار مشکل می‌شویم و در نتیجه اقتصاد کشور دچار چالش بزرگ‌تر می‌شود. بنابراین منافع ملی ایجاب می‌کند که مجلس FATF را تصویب کند.

سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان اصفهان، با بیان اینکه پیوستن به این کنوانسیون موضوع بسیار خاصی است، گفت: به همین دلیل نباید یک عده با در دست داشتن پلاکارد در مخالفت با FATF تجمع کنند و برای شورای نگهبان و مجمع تشخیص تعیین تکلیف کنند. شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام باید مصالح مملکت را در نظر بگیرند و به منافع یک عده خاص توجه نکنند.

حجتی در پاسخ به این سؤال که مخالفان FATF اعتقاد دارند اگر به این کنوانسیون بپیوندیم دیگر نمی‌توانیم به گروه‌های مقاومت کمک مالی کنیم، تصریح کرد: برای کمک به این گروه‌ها اگر قرار است از پول این مملکت هزینه شود باید راه‌های دیگری پیدا کنیم. در گذشته هم این کمک‌ها از مسیر بانکی نبوده است و از راه‌های دیگری انجام می‌شده است. نباید این موضوع را در اولویت قرار دهیم چرا که در این صورت هم این گروه‌ها به نوایی نمی‌رسند و هم در داخل دچار مشکل می‌شویم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب، خاطرنشان کرد: امیدواریم نمایندگان مجلس بر اساس منافع ملی تصمیم بگیرند و با تصویب FATF به کشور کمک کنند. شورای نگهبان و مجمع تشخیص هم باید بر اساس منافع کشور عمل کنند چراکه مهم این است که این کشور و نظام پابرجا باشند. مردم باید مشکلاتشان با دنیا حل و فصل شود و کشورهای دیگر هم با پذیرفتن چنین قوانینی دچار مشکل نشده‌اند.

کد خبرنگار: 13040


انتهای پیام
برچسب ها :

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: