• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-8095-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ناپایداری هوای دشت کاشان در هفته سوم مهرماه

رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: تحليل نقشه هاي هواشناسي دشت کاشان در هفته سوم مهرماه بیانگر جوی ناپایدار همراه با افزایش دما و کاهش رطوبت هوا طی روزهای آینده است.

عباس ارغوانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در کاشان، اظهار کرد: اولین بارش پاییزی بیشترین مقدار ثبت شده در روستای علوی به میزان سه میلیمتر بود و  روستای فخره 1.5 میلیمتر، نوش آباد 1.3، کاشان 1.2و قمصر و حسین آباد با یک میلیمتر گزارش شده است.

وی افزود: دمای هوا در روز یک شنبه 24 درجه سانتیگراد است که با پنج درجه افزایش در جمعه به 29 درجه خواهد رسید، اما حداکثر رطوبت از 75 درجه با  25 درجه کاهش در این مدت همراه خواهد بود.

ارغوانی تصریح کرد: با تفسیر نقشه های هواشناسی پدیده غالب جوی در هفته جاری تا روز سه شنبه به صورت نیمه ابری و بارش رگباری در مناطق مستعد همراه با باد نسبتاً شدید خواهد بود که بعد از آن قسمتی ابری همراه با وزش باد پیش بینی می شود.

وی تاکید کرد: با توجه به کاهش محسوس دما، گلخانه داران محترم نسبت به آماده سازی، تعمیر و تجهیز سیستم های گرمایشی گلخانه و همچنین تمهیدات لازم جهت تامین سوخت اقدام کنند.

رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: کشاورزان نسبت به آماده سازی زمین جهت کشت غلات و ضدعفونی کردن بذر غلات قبل از کشت اقدام و با توجه به پیش بینی بارش و کاهش دما کشاورزان و باغداران به افزایش دور آبیاری برنامه ریزی کنند.

ارغوانی افزود: کشاورزان جهت کشت زعفران هر چه سریعتر اقدام کنند، اما قبل از ساخت مزرعه زعفران، برای ضد عفونی کردن پیاز علیه کنه، طبق دستوالعمل صادره از جهاد کشاورزی اقدام  کنند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: