• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-3892-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

احمد سالک در گفت و گو با ایسنا:

40 سال است که در لیست سیاه هستیم/ می‌گویند با برجام آمریکا منزوی شد، آثار انزوا کو؟

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: کشور ۴۰ سال است که در لیست سیاه قرار دارد و سال ها تحریم ها را تحمل کرده و اکنون نیز حساب های بانکی بسته است. بنابراین کشور چه نوع ارتباطی با جهان دارد.
 
احمد سالک در گفت و گو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در خصوص قطعنامه FATF اظهار کرد: این لایحه جزو چند قرارداد استکبار جهانی  بعد از جنگ تحمیلی و بحث های تحریم است، که در نتیجه برای مهار جمهوری اسلامی و براندازی آن وارد صحنه جدیدی با تنظیم قراردادها با موضوعات مشخص شد.

وی با بیان اینکه دشمن برای مهار جمهوری اسلامی و با هدف براندازی وارد صحنه جدیدی شده است، افزود: قرارداد ACP برای کنترل انرژی، سند 2030 برای کنترل بحث آموزش و تربیت نیروی انسانی و قرارداد FATF برای کنترل نقل و انتقالات مالی است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: FATFدارای ۴۱ بند و بند CFT  قابل بحث است. این نوع قراردادها یک نوع حرکت زیر ساختی برای تقویت نفوذ در کشور است و حاصل آن  کنترل وضعیت داخل کشور برای دشمن خواهد بود. 

سالک افزود: این کشور 40 سال است که در لیست سیاه قرار دارد و تحریم تحمل می‌کند و حساب‌های بانکی اش بسته بوده است و امروز هم حساب‌های بانکی بسته است، کشور طی این مدت چه نوع ارتباطی با جهان داشته که امروز نداشته باشد.

وی اضافه کرد: می گویند در صورت تصویب نشدن این لایحه، در مذاکرات اروپا دچار مشکل می شویم و حتی اتحادیه اروپا تاکید کردند که این لایحه تصویب شود. بنابراین تنها اهرم کشور را با مشخص نشدن تصمیم اروپا از دست دادیم و گل به خودی زدیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: این لایحه استعماری، علی رغم تلاش های صورت گرفته با وجود ۱۲۵ رای مخالف و اختلاف ناچیز حدود ۸ نفر به تصویب رسید. از ترس مرگی که آمریکا ممکن است کشور را به لیست سیاه اضافه کند، خودکشی کردیم.
 
سالک افزود: با تصویب این لایحه خواسته اروپا عملی شد و آن ها نیز مانند آمریکا هر خط قرمزی را گذر خواهند کرد. 

وی ادامه داد: طبق گفته ظریف، نتوانستیم برخی خطوط قرمز مندرج در برجام را رعایت کنیم و این مسئله را به رهبر نیز اعلام کردیم. امتیازاتی به آمریکا داده شد و بعد اعلام می کنند که آمریکا را منزوی کردیم. اما آثار این انزوا مشخص نیست.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزیر امور خارجه اعلام می کند که در صورت تصویب نشدن این لایحه بهانه دست دشمن می دهیم و این به معنای پذیرش استکبار جهانی است. بنابراین نباید این لایحه امضا و تصویب می شد و تناقض گویی های ظریف قابل پیگیری و توجه است.

سالک خاطر نشان کرد: به جای پذیرش این معاهده، طبق سخن رهبر، خودتان طرحی را تهیه کنید، چرا عده ای آن طرف دنیا نسشته اند و برای ما تصمیم می گیرند و باید تسلیم خواسته های آنها شد. 

وی افزود: دولت کدام بند از ۲۴ بند اقتصاد مقاومتی، را اجرا کرده است. پنج سوال از رییس جمهور شد و از ۴ سوال کارت زرد گرفت. مجلس برای دولت ریل گذاری کرده است. دولت به کدام  یک از قوانینی مانند رفع موانع تولید، کسب و کار حلال و تسهیل کار عمل کرده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق سیاست امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری نباید با دنیا قطع رابطه کرد. اما با چه قیمتی. مطمئن هستیم، هزینه مقاومت در برابر استکبار کمتر از تسلیم در برابر خواسته های جهان است. 
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: