• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-8195-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

بارش اولین باران پاییزی در آران و بیدگل

کارشناس پیش‌بینی اداره آب و هواشناسی آران و بیدگل گفت: امسال شروع بارندگی از نیمه مهر آغاز شده که نسبت به سال گذشته زودتر است.

حسین شکری زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در آران و بیدگل، در خصوص شرایط جوی هفته جاری، اظهار کرد: طبق پیش‌بینی‌ها بارندگی در سال جاری آبی نسبت به سال قبل زودتر اتفاق افتاد و در نیمه مهرماه شاهد بارندگی با میانگین یک میلی‌متر بودیم.

افزود: طبق آخرین بررسی‌ها تا اواخر روز سه‌شنبه شاهد هوایی ناپایدار، ابری و بارش‌های پراکنده در نقاط مختلف شهرستان خواهیم بود که در عصرگاهان شاهد وزش باد نیز خواهیم بود که با افت دما در شب همراه خواهد بود.

شکری زاده به میزان بارندگی در ایستگاه‌های شهری آران و بیدگل در روز یکشنبه اشاره کرد و گفت: بیشترین میزان بارندگی در ایستگاه تقی‌آباد به میزان 1.3 میلی‌متر به ثبت رسیده و کمترین میزان باران در ایستگاه هواشناسی در پارک شادی به میزان 0.9 میلی‌متر به ثبت رسید و در ایستگاه پایش باران در مرکز شهر میزان ۱ میلی‌متر بارندگی را شاهد بوده‌ایم.

کارشناس آب و هواشناسی آران و بیدگل گفت: علی‌رغم بارندگی‌های پاییز که شاهد آن خواهیم بود باید در نظر داشته باشیم که همچنان از میانگین بلند مدت بارندگی عقب هستیم و باید در میزان مصرف آب توجه بیشتری داشته باشیم و کشاورزان هم بیشتر به سمت آبیاری قطره‌ای گام بردارند و از آبیاری سنتی به طور جد کم کنند تا با مشکلات بیشتری مواجه نشویم.

کد خبرنگار: 13094


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: