• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-8295-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

افزایش 10 درصدی قیمت نان به نانوایی‌های اردستان ابلاغ شد

رئیس اداره صمت اردستان گفت: با توجه به اینکه با افزایش 10درصدی، قیمت نان خُرد می‌شد تصمیم‌گیری شد که علاوه بر افزایش 10درصدی قیمت نان وزن چانه نیز افزایش یابد تا قیمت نان رند شود.

محمدرضا باقری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در اردستان، اظهار کرد: از سال 92 تا کنون نرخ نان در این شهرستان تغییر نداشته است و دستورالعملی از استان برای فرمانداری و اداره صمت مبنی بر افزایش10 درصدي  قیمت ابلاغ شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه با افزایش 10درصدی، قیمت نان خُرد می‌شد تصمیم‌گیری شد که علاوه بر افزایش 10درصدی قیمت نان، وزن چانه نیز افزایش یابد تا قیمت نان رند شود. در قیمت جدید وزن چانه و قیمت، افزایش داشته است.

رئیس اداره صمت اردستان گفت: تمام نانوایی‌ها موظف به نصب قیمت و وزن چانه هستند. نانواها موظف هستند که نان خود را با قیمت ابلاغ شده به فروش برسانند و هر گونه افزایش قیمت خارج از این نرخ‌های تعیین شده خلاف است.

باقری با اشاره به افزایش نظارت و بازرسی از نانوایی‌های شهرستان برای اعمال قیمت‌های تعیین شده و جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت بیش از قیمت‌های ابلاغ شده گفت: بازرسان صنعت، معدن و تجارت، صنف و اتحادیه نانوایان برای اجرای صحیح و جلوگیری از افزایش قیمت خارج از نرخ تصویب شده به صورت مستمر بازرسی‌هایی در این زمینه انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان توجه داشته باشند، قیمت‌های ابلاغ شده برای نان ساده است و قیمت نان دارای کنجد به‌صورت توافقی صورت می‌گیرد و در صورت درخواست مشتری نانوایان باید از کنجد استفاده کنند.

رئیس اداره صمت اردستان گفت: بازرسان اداره به طور میانگین ماهانه 60تا 70 واحد پخت نان را بازرسی می کنند و از ابتدای سال تاکنون 52 پرونده تخلف به اداره تعزیرات حکومتی با ارزش ریالی 120 میلیون ریال ارسال شده است.

باقری با اشاره به اینکه 52 واحد نانوایی یارانه پز و 35 نانوایی آزاد پز در شهرستان اردستان فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: شهروندان اگر هرگونه تخلف از نانوایان و ديگر صنوف شهرستان را مشاهده کردند می‌توانند با اسناد معتبر اعم از فاکتور خرید به اداره صمت مراجعه کنند تا به درخواست آنان رسیدگی شود.

کد خبرنگار: 13095


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: