• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-8395-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اجرای طرح ممنوعیت تردد موتورسیکلت در مدارس اردستان

رئیس پلیس راهور شهرستان اردستان گفت: در سال تحصیلی جدید با همکاری آموزش و پرورش و پلیس راهور، طرح ممنوعیت تردد موتورسیکلت توسط دانش‌آموزان در مدارس اجرایی می‌شود.

سروان ابراهیم نرگسیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در اردستان، اظهار کرد: یکی از اهداف اصلی پلیس، آموزش فرهنگ ترافیکی است که این امر با حضور همیاران پلیس و خانواده‌ها محقق می‌شود.

وی به نقش آموزش در فرهنگ‌سازی تأکید و گفت: تهیه و توزیع بروشور، کتابچه‌های آموزشی، لوح فشرده متناسب با سن دانش آموزان با محتوای فرهنگ ترافیک تهیه و در مدارس و مهد کودک‌ها توزیع و بعضاً از طریق شهرک ترافیک به صورت چهره به چهره مورد آموزش قرار گرفته‌اند.

رئیس پلیس راهور اردستان با بیان اینکه در شهرستان اردستان بیش از 700 دانش‌آموز همیار پلیس سازمان یافته شدند، افزود: دانش آموزان در هر خودرو نقش یک پلیس را دارند و با تذکراتی که می‌دهند باعث کاهش تصادفات می‌شوند.

نرگسیان به طرح ممنوعیت استفاده دانش آموزان از موتورسیکلت در مدارس اشاره کرد و گفت: این طرح مصوب وزارت کشور است که دانش آموزان مدارس به دلیل نرسیدن به سن قانونی و نداشتن گواهینامه راهنمایی و رانندگی موتورسیکلت، حق تردد با وسیله نقلیه موتوری را ندارند.

وی گفت: در صورتی که مشاهده شود دانش‌آموزانی از موتورسیکلت استفاده می‌کنند موتور آن‌ها توقیف خواهد شد. 100درصد تصادفات جرحی در اردستان ناشی از رعایت نکردن نکات ایمنی رانندگان موتورسیکلت ها است.

رئیس پلیس راهور اردستان به آمار تصادفات در شهرستان اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال تا امروز در شهرستان با کاهش 50درصدی تصادف منجر به فوت و کاهش 29درصدی تصادفات جرحی مواجه هستیم.

کد خبرنگار: 13095


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: