• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-8995-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فعالیت 22 پیش دبستانی در اردستان

مدیر آموزش و پرورش اردستان گفت: 22 پیش‌دبستانی با 420 نوآموز در اردستان فعال است.

عیسی شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در اردستان به مناسبت روز جهانی کودک اظهار کرد: در شهرستان اردستان 22 پیش دبستانی فعالیت می‌کنند که از این تعداد 5 پیش دبستانی جدید هستند.

وی با اشاره به اینکه توسعه کمی و کیفی در آموزش و پرورش با رویکرد و توجه ویژه به آموزش پیش دبستانی در مناطق روستایی مورد توجه است، افزود: آموزش پیش دبستانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است بنابراین باید همه توجهات و برنامه‌ریزی‌ها به این بخش معطوف شود.

مدیر آموزش و پرورش اردستان گفت: تعداد پنج پیش دبستانی در روستاهای اردستان وجود دارد که دو پیش دبستانی در مراحل نهایی اخذ مجوز هستند.

شفیعی تعداد نوآموزان در پیش‌دبستانی‌های اردستان را  420 نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد 270 نوآموز جهت ورود به پیش دبستانی مورد سنجش قرار گرفته‌اند.

همچنین مسئول کمیته کانون کودک و نوجوان اردستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به سابقه فعالیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در اردستان، اظهار کرد: این کانون با هدف ایجاد امکانات لازم جهت رشد و پرورش فکری و ذوقی کودکان و نوجوانان تأسیس‌شده و در این سال‌ها شاهد رشد، بالندگی و تکامل کودکان و نوجوانان این نهاد تأثیرگذار بوده است.

مریم یزدان پناه افزود: تعیین یک هفته به عنوان روز کودک فرصت ارزشمندی در راستای ارتقای آگاهی جامعه نسبت به حقوق کودکان است و ما با اجرای برنامه‌های متعددی درصدد تحقق این مهم هستیم.

وی با بیان اینکه در هفته کودک برنامه‌های متنوعی توسط کانون پرورش فکری برای دانش آموزان پیش بینی شده است، تصریح کرد: همایش پیاده‌روی، جشنواره بادبادک‌ها و برگزاری کارگاه‌های فرهنگی و هنری از برنامه‌هایی است که دانش آموزان در آن حضور فعالی خواهند داشت.

کد خبرنگار: 13095


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: