• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-9095-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان:

تغییر فرهنگ جامعه بسیاری از مسائل را برطرف می‌کند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: افزایش فعالیت‌هایی که منجر به ارتقای فرهنگ عمومی می‌شود یک ضرورت است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در کاشان، محمدعلی انصاری امروز (دوشنبه) در آیین معارفه رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، اظهار کرد: بخشی از مشکلات اقتصادی کنونی ناشی از تحمیل دشمن است، اما برخی نیز ناشی از فرهنگ حاکم بر تولید و مصرف در کشور است.

وی تصریح کرد: در حوزه فرهنگ جامعه، 30 دستگاه و نهاد فعالیت می‌کند که این همه توجه برگرفته از فرهنگ دینی است و از سوی دیگر هر جا که ضربه‌ای بر جامعه وارد شده از مسیر نفوذ فرهنگی بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: هنر یک سنت الهی است که خداوند به برخی آفریدگان شایسته خود اعطا کرده و هیچ یک از ادیان الهی مخالفتی با آن ندارند، اما هنر در خدمت بی‌بند و باری و بی‌اخلاقی مورد پسند نیست.

وی تصریح کرد: سلیقه‌ها در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و هنری به طور قطع و یقین متفاوت است، اما هنر آن است که در کنار اختلاف‌ها، تعامل سازنده برای رسیدن به هدف مشترک برقرار شود.

انصاری افزود: شرایط بودجه دولت رضایت بخش نیست و اقتصاد در حوزه فرهنگ و هنر نیازمند بازنگری و بازسازی دارد .اهالی فرهنگ و هنر تا زمانی که در انتظار تخصیص اعتبارهای دولتی باشند، شرایط تغییر نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، در این آیین با حضور جمعی از مسئولان اجرایی شهرستان کاشان، از خدمات مصطفی جوادی مقدم، رییس پیشین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشان تقدیر و میثم نمکی به عنوان رییس جدید این اداره معرفی شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: