• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-4092-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه اصفهان:

فلسفه قیام امام حسین(ع) امر به معروف و نهی از منکر بود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: فلسفه قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر است به طوری که ایشان امر به معروف و اصلاح جامعه را اساس نهضت خود قرار دادند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد عصر امروز (دوشنبه) در همایش طلایه داران امربه معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: فلسفه قیام امام حسین (ع) امربه معروف و نهی از منکر است به طوری که ایشان امر به معروف و اصلاح جامعه را اساس نهضت خود قرار دادند و فرمودند "قیام من برای به دست آوردن سلطنت و مال دنیا نبود، دین مخدوش و جامعه به ظلم گراییده بود و ما خواستار برپایی نشانه های دین و خواستار ظاهر کردن اصلاح اسلام در بلاد بودیم. همچنین خواستار مقابله با ظالم بودیم تا بندگان مظلوم ستم دیده تو را ای خدای مهربان نجات دهیم." 

وی افزود: در زیارت نامه امام حسین(ع) آمده است "شهادت می دهیم نماز و زکات و امربه معروف و نهی از منکر را زنده نگه داریم".

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه چرا تنها به این سه مورد نماز، زکات و امربه معروف و نهی از منکر اشاره شده است؟ تصریح کرد: امام سوم شیعیان آمد تا همه دین را زنده نگه دارد نه فقط این سه اصل فرعی دین را،همه دستورات اسلام در واقع به سه قسم تقسیم می شود که این سه قسم به عبادت، مسائل اجتماعی مانند کمک کردن به فقرا، امربه معروف ونهی از منکرو تربیت انسان ها تقسیم می شود که راس هر کدام از این قسم ها نماز و زکات و امربه معروف و نهی از منکر است.

طباطبایی نژاد گفت: درباره امام حسین (ع) از امام سجاد(ع) پرسیده اند چرا پدر شما در میان ائمه کمترین فرزند را دارند؟ حضرت موسی بن جعفر 36 فرزند داشته اند، امام سجاد پاسخ می دهند پدرم بسیاری از شب ها هزار رکعت نماز می خواند.
 
وی اظهار کرد: امام خمینی در چهل حدیث فرمودند "شما فکر می کنید تنها تفاوت نماز شما با نماز امیرالمومنین فقط قرائت آن است یا تعداد نمازهای ایشان است؟ تمام فرشتگان و ائمه نمی توانند الله اکبر امیرالمومنین را بر زبان آورند".

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: در راس مسائل اجتماعی زکات است. زکات بهترین مسئله مالی است. کمک به نیازمندان و فقرا را فراموش نکنیم و همواره در جهت پیاده کردن احکام اسلام از جمله امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تلاش کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: