• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-9295-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

شهردار نطنز خبر داد؛

ساخت کارخانه پسماند مشترک بین نطنز و اردستان

شهردار نطنز گفت: کارخانه مشترک پسماند، به صورت مشترک بین شهرستان‌های نطنز و اردستان احداث می‌شود.

علی پیراینده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در نطنز، اظهار کرد: کارخانه پسماند زباله به صورت مشترک بین شهرستان‌های نطنز و اردستان ساخته می‌شود.

وی افزود: این کارخانه با مشارکت شهرداری‌های نطنز، بادرود، خالدآباد و طرق رود در شهرستان نطنز و شهرداری‌های اردستان، زواره و مهاباد در شهرستان اردستان و همچنین تعاونی دهیاری‌های این دو شهرستان ساخته خواهد شد.

شهردار نطنز گفت: این پروژه فعلاً در حال مطالعات و مکان‌یابی بین این دو شهرستان است و بعد از تعیین چند نقطه مناسب و استعلام از محیط زیست و آب منطقه‌ای و منابع طبیعی و نهادهای مرتبط، مکان مورد نظر مشخص خواهد شد و این نکته را هم مد نظر داریم که از لحاظ صرفه اقتصادی فاصله کارخانه پسماند تا هر شهر نباید بیش از 50 کیلومتر باشد.

وی تصریح کرد: از آنجایی که ساخت کارخانه پسماند در یک شهر برای داشتن صرفه اقتصادی باید روزانه 100 تن زباله دریافت کند و نطنز اکنون روزانه 54 تن زباله تولید می‌کند و تا سال 1404 این میزان به 63 تن خواهد رسید، بر آن شدیم تا با همکاری شهرستان اردستان به عنوان یک شهرستان هم‌جوار این کارخانه را به صورت مشترک احداث کنیم تا میزان زباله ورودی به کارخانه از 100 تن عبور کرده و صرفه اقتصادی هم داشته باشد.

پیراینده خاطرنشان کرد: از آنجایی که دستگاه‌های این کارخانه داخل کشور تولید می‌شود، برآورد اولیه ما برای ساخت این کارخانه، 30 میلیارد ریال است که این میزان به صورت مشارکتی بین شهرداری‌ها و تعاونی‌های دهیاری این دو شهرستان و همکاری تعاونی دهیاری‌های کشور ساخته می‌شود.

کد خبرنگار: 13093


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: