• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-9695-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

700 دانش آموز در اردستان همیار پلیس هستند

فرمانده انتظامی شهرستان اردستان گفت: بیش از 700 دانش آموز در اردستان به صورت سازمان یافته همیار پلیس هستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در اردستان، سرهنگ غلامرضا هاشمی زاده امروز (سه‌شنبه) در مراسم جشن مهر و دانش در مدرسه ابوریحان اردستان، اظهار کرد: مأموران انتظامی با اقدامات شبانه‌روزی خود سعی و تلاش دارند که کوچک‌ترین آسیبی به کشور وارد نشود.

وی افزود: دانش آموزان در بحث همیاری پلیس و فراگیری علم روز، قوانین و مقررات رانندگی می‌توانند بازوی نیروی انتظامی باشند.

فرمانده انتظامی شهرستان اردستان با بیان اینکه فرهنگ‌سازی مسائل ترافیکی در بین دانش آموزان باعث کاهش حوادث خواهد شد، تصریح کرد: دانش آموزان می‌توانند با فرهنگ‌سازی که در خانواده انجام می‌دهند والدین را در جهت رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی کمک کنند.

هاشمی زاده با اشاره به اینکه بیش از 700 دانش‌آموز در اردستان به صورت سازمان یافته همیار پلیس هستند، افزود: از دانش آموزان همیار پلیس می‌خواهم اگر راننده‌ای در حال تخلف بود با قاطعیت به راننده متخلف تذکر دهند و مراتب را به نزدیک‌ترین گشت نیروی انتظامی اعلام کنند.

همچنین مدیر آموزش و پرورش اردستان گفت: رسالت مشترک آموزش و پرورش و نیروی انتظامی در آگاه‌سازی، فرهنگ سازی، اعتماد سازی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه است.

عیسی شفیعی با بیان اینکه آموزش و پرورش و نیروی انتظامی در حل مشکلات اجتماعی و فرهنگی تأثیر مستقیم دارند، گفت: این دو می‌توانند برقرار کننده امنیت و آرامش ماندگار در سطح جامعه باشند.

وی با بیان اینکه بی‌شک توسعه و پیشرفت هر جامعه‌ای در سایه اقتدار، امنیت و آرامش آن جامعه نمایان است، تصریح کرد: دانش آموزان سرمایه‌های اصلی و آینده‌ساز میهن اسلامی و معلمان به عنوان منادیان دانش و آگاهی و علم و معرفت می‌توانند در فراهم کردن شرایط امنیتی مؤثر عمل کنند.

مدیر آموزش و پرورش اردستان، خاطرنشان کرد: در این مسیر حساس و خطرساز عواملی همچون اخلاقیات، تقویت عزت نفس، اعتماد و روابط مطلوب اجتماعی می‌تواند راهکار مناسبی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح مدارس و جامعه باشد.

کد خبرنگار: 13095


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: